Haaland vytvoril nový strelecký rekord, Manchester City je späť na čele

Erling Haaland sa teší z gólu proti West Hamu.
Erling Haaland sa teší z gólu proti West Hamu. (Autor: TASR/AP)
TASR|3. máj 2023 o 23:02

V druhom dnešnom zápase zvíťazil Liverpool nad Fulhamom 1:0.

LONDÝN. Futbalisti Manchestru City sa vrátili na prvé miesto tabuľky Premier League pred Arsenal Londýn.

V stredajšej dohrávke 28. kola najvyššej anglickej súťaže zvíťazili doma nad West Hamom United 3:0 aj vďaka rekordnému 35. ligovému gólu nórskeho kanoniera Erlinga Brauta Haalanda.

Na čele majú zverenci Pepa Guardiolu jednobodový náskok pred Arsenalom a odohrali o zápas menej.

"Citizens" zlomili odpor o záchranu bojujúceho súpera z Londýna po zmene strán. V 50. minúte otvoril skóre prvým gólom v tomto ligovom ročníku holandský obranca Nathan Ake.

O dvadsať minút neskôr ho napodobnil Haaland, ktorý sa presadil zoči-voči Lukaszovi Fabianskemu. Triumf domáceho favorita spečatil v závere Phil Foden.

Pre Haalanda to bol už 35. presný zásah v tejto sezóne Premier League, čím vytvoril nový rekord súťaže.

Doposiaľ sa o historické prvenstvo delil s Andym Coleom (1993/1994) a Alanom Shearerom (1994/1995).

Celkovo má Haaland na konte už 51 gólov vo všetkých súťažiach v ročníku 2022/2023.

Hráči Fulhamu v ďalšej stredajšej dohrávke 28. kola nestačili na FC Liverpool, na Anfielde mu podľahli 0:1 po góle Mohameda Salaha z jedenástky. Iba z lavičky náhradníkov sledoval prehru svojho tímu slovenský brankár Marek Rodák.

"The Reds" si pripísali piaty ligový triumf v sérii a upevnili si piatu priečku v tabuľke.

Premier League - 28. kolo:

Manchester City - West Ham United 3:0 (0:0)

Góly: 50. Ake, 70. Haaland, 85. Foden

FC Liverpool - Fulham FC 1:0 (1:0)

Gól: 39. Salah (z 11 m)

/M. Rodák (Fulham) bol na lavičke náhradníkov/

Tabuľka Premier League

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Haaland vytvoril nový strelecký rekord, Manchester City je späť na čele