Arsenal pohorel, v oslabení prehral s Tottenhamom rozdielom triedy

Sportnet, TASR|12. máj 2022 o 22:35 (aktualizované 12. máj 2022 o 22:44)

Premier League - dohrávka 22. kola

Tottenham - Arsenal 3:0 (2:0)

Góly: 22. a 37. Kane (prvý z 11m), 47. Son

ČK: 33. Holding (Arsenal) po druhej ŽK

LONDÝN. Severolondýnske derby medzi Tottenhamom a Arsenalom sa skončilo víťazstvom domácich rozdielom triedy 3:0.

Skóre dohrávky 22. kola sa zmenilo prvýkrát v 22. minúte. V pokutovom území fauloval Cedric Soares a Harry Kane sa z bieleho bodu nemýlil.

Arsenal si nedal pozor na disciplínu a o chvíľu pykal. Rob Holding dostal v 26. minúte prvú a o ďalších sedem druhú žltú kartu a išiel predčasne do šatne.

Domáci využili početnú výhodu už o štyri minúty, keď sa znova presadil Kane. Tentokrát hlavou - 2:0.

Neprešli ani dve minúty druhého polčasu a Tottenham viedol už o tri góly. Strelou k pravej žrdi zvýšil Son Heung-Min.

V ďalšom priebehu si oba tímy vypracovali ešte niekoľko šancí, ale góly už nepadli.

Futbalisti Tottenhamu tak zdramatizovali boj o miestenky do budúcoročnej edície Ligy majstrov.

Z piateho miesta strácajú na štvrtých hráčov Arsenalu len jeden bod a na tretiu Chelsea päť. Do elitnej pohárovej súťaže idú štyri najlepšie tímy anglickej ligy.

Do konca sezóny Premier League zostávajú dve kolá.

Tabuľka Premier League

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Arsenal pohorel, v oslabení prehral s Tottenhamom rozdielom triedy