Luis Diaz oslavuje gól so spoluhráčmi Liverpoolu
Luis Diaz oslavuje gól so spoluhráčmi Liverpoolu (Autor: SITA/AP)
Spornet, TASR|7. jan 2024 o 19:43

Suverénny triumf si pripísal Manchester City.

LONDÝN. Futbalisti Liverpoolu vyhrali v šlágri FA Cupu na trávniku Arsenalu 2:0. Zverenci Jurgena Kloppa sa tak prebojovali do štvrtého kola.

V prvom polčase boli lepší hráči rekordného šampióna Arsenalu, ktorí ho vyhrali 13:2 na strely, no svoje veľké šance nepremenili a raz trafili aj do žrde.

Po prestávke sa obraz hry zmenil, lepšie možnosti mali Liverpoolčania a pred prvým gólom trafili dvakrát konštrukciu bránky.

Liverpool poslal do vedenia vlastný gól Arsenalu, ktorý si v 80. minúte nešťastne strelil niekdajší hráč Žiliny Jakub Kiwior. Triumf 2:0 spečatil v 5. minúte nadstaveného času presným zásahom Luis Diaz.

Jakub Kiwior nešťastne hlavičkuje loptu do vlastnej brány v zápase Arsenal - Liverpool (Autor: SITA/AP)

Obhajca triumfu Manchester City postúpil bez problémov cez druholigový Huddersfield, ktorý zdolal vysoko 5:0.

Do zostavy City sa po niekoľkých mesiacoch vrátil Kevin de Bruyne, keď nastúpil v 57. minúte. Belgický stredopoliar pauzoval od augusta, keď si natrhol zadný stehenný sval.

Menej sa darilo ďalším účastníkom Premier League. Luton remizoval s treťoligovým Boltonom 0:0, Nottingham Forest s Blackpoolom 2:2 a West Ham hral s druholigovým Bristolom City 1:1.

FA Cup - 3. kolo:

Manchester City - Huddersfield 5:0 (3:0)

Góly: 33. Foden 37. Alvarez, 38. Jackson (vlastný gól), 65. Foden, 74. Doku

Arsenal - Liverpool 0:2 (0:0)

Gól: 80. Kiwior (vlastný gól), 95. Diaz

West Ham - Bristol City 1:1 (1:0)

Domov»Futbal»Anglicko»FA Cup»Liverpool uspel v pohárovom šlágri, Arsenal položil vlastenec bývalého Žilinčana