Uspel aj z Fortuna ligy. Schäfer z DAC sa stal Hráčom roka v Maďarsku

András Schäfer (vpravo) v drese DAC Dunajská Streda.
András Schäfer (vpravo) v drese DAC Dunajská Streda. (Autor: TASR)
SITA|17. dec 2021 o 10:32

Za výkony na EURO ho označili za najväčší objav maďarského mužstva.

BRATISLAVA . András Schäfer sa stal Hráčom roka v Maďarsku. Prestížne futbalové ocenenie, ktoré udeľuje od roku 1964 Maďarská tlačová agentúra (MTI), získal v tomto roku stredopoliar DAC 1904 Dunajská Streda.

Informoval o tom klubový web slovenského vicemajstra.

Ukončil sériu brankára Gulácsiho

MTI od roku 1964 oslovuje každú športovú asociáciu so žiadosťou o výber najlepšieho vo svojom športovom odvetví. V tomto roku menovalo najlepších až 56 asociácií a vo futbale skončil najvyššie András Schäfer.

"Schäfer vystriedal na tróne brankára Lipska Pétera Gulácsiho, ktorý ovládol predošlé tri ročníky," uviedol web dac1904.sk.

Dvadsaťdvaročný Schäfer pochádza zo Szombathelyu. S futbalom začínal v miestnej Illés Akadémii, odkiaľ v pätnástich prešiel do MTK Budapešť, kde sa postupne prepracoval do A-tímu.

Začiatkom roka 2019 ho angažoval taliansky prvoligový klub FC Janov, počas jesene 2019 hosťoval v Chievo Verona. Do DAC-u prišiel v januári 2020 na hosťovanie, ktoré sa neskôr zmenilo na prestup.

Strelil gól Nemcom

Schäfer reprezentoval Maďarsko vo výberoch do 18, 19 a 21 rokov, v septembri 2020 dostal prvýkrát príležitosť od trénera Marca Rossiho aj v drese maďarského A-tímu.

V reprezentačnom drese doteraz nastúpil 15-krát, strelil 3 góly.

"V lete tohto roku sa zúčastnil na majstrovstvách Európy, kde si zahral vo všetkých troch zápasoch Maďarska a v súboji s Nemeckom strelil druhý gól svojho tímu.

Za výkony na turnaji ho označili za najväčší objav maďarského mužstva," doplnil web Dunajskej Stredy, aktuálne štvrtého tímu tabuľky Fortuna ligy.

Nachádzate sa tu: