Inter má nakročené do finále Ligy majstrov, mestské derby rozhodol už v úvode

Radosť hráčov Interu Miláno. (Autor: TASR/AP)

Góly: 8. Džeko, 11. Mchitarjan. ŽK: Krunič, Tomori - Mchitarjan

Rozhodovali: Manzano – Barbero, Nevado (všetci Šp.)

Diváci: 75.532

AC Miláno: Maignan - Calabria (82. Kalulu), Kjaer (59. Thiaw), Tomori, Hernandez - Krunič, Tonali - Diaz (82. Pobega), Bennacer (18. Messias), Saelemaekers (59. Origi) - Giroud

Inter Miláno: Onana - Darmian, Acerbi, Bastoni - Dumfries, Mchitarjan (62. Brozovič), Calhanoglu (78. Gagliardini), Barella, Dimarco (70. De Vrij) - Martinez (78. Correa), Džeko (70. Lukaku)

MILÁNO. Futbalisti Interu Miláno zvíťazili v stredajšom prvom zápase semifinále Ligy majstrov 2022/2023 nad mestským rivalom AC 2:0.

"Nerazzurri" rozhodli o svojom triumfe už v úvodných jedenástich minútach, keď sa gólovo presadili Edin Džeko a Henrich Mchitarjan. Odveta je na programe v utorok 16. mája opäť na San Sire.

Inter, ktorému chýbal pre zranenie chrbta slovenský stopér Milan Škriniar, vstúpil do čisto talianskeho súboja oveľa aktívnejšie a rýchlo si vypracoval dvojgólový náskok.

Po úvodných 45 minútach viedol na strely na bránu 3:0. AC malo po zmene strán viac z hry, ale ani z veľkých šancí nedokázalo znížiť.

Najbližšie ku gólu bol stredopoliar Sandro Tonali, ktorý v 63. minúte trafil ľavú žrď.

Zverenci trénera Simoneho Inzaghiho tak začnú v odvete s dvojgólovým náskokom. Inter má šancu prvýkrát od sezóny 2009/2010 postúpiť do finále LM.

Postupujúci sa v boji o titul (10. júna v Istanbule) stretne s víťazom dvojzápasu medzi Manchestrom City a Realom Madrid, v úvodnom súboji obhajca titulu a španielsky šampión doma remizoval 1:1.

Priebeh zápasu

I. polčas:

Rafael Leao chýbal v zostave "rossoneri" po tom, čo sa nestihol zotaviť zo zranenia stehenného svalu z víkendového duelu proti Laziu.

Nahradil ho belgický krídelník Alexis Saelemaekers. Inter udrel už v 8. minúte zápasu.

Po rohovom kope Calhanogluho sa Džeko presadil v šestnástke a zakončil presne do pravého horného rohu brány.

O tri minúty neskôr Mchitarjan zvýšil už na 2:0. Dimarco prenikol po ľavej strane, prihral na stred arménskemu stredopoliarovi, ktorý si spracoval loptu a prekonal Maignana v bránke AC.

"Nerazzuri" pokračovali v aktívnej hre smerom dopredu a boli blízko k trojgólovému vedeniu.

Calhanoglu trafil žrď, Mchitarjanovo zakončenie zneškodnil Maignan a Džeko potom namieril vysoko nad bránu.

Krátko na to Messias nahradil zraneného Bennacera v zostave AC.

Domáci sa tiež postupne dostali pred brankára Onanu a po polhodine sa dostal k zakončeniu Calabria, lopta však skončila len na bočnej sieti.

Martinez potom na druhej strane spadol v pokutovom území po súboji s Kjaerom, rozhodca Manzano najprv odpískal penaltu, no po prezretí videa ju odvolal.

"Rossoneri" mali problém presadiť sa cez defenzívu súpera, ktorá ich k ničomu výraznejšiemu nepustila.

II. polčas:

Po prestávke začali aktívnejšie domáci, ale Diaz tesne minul ľavú žrď brány Interu.

Do veľkej príležitosti sa dostal striedajúci Messias, ale zakončil nepresne.

Džeko na druhej strane mohol streliť druhý gól v zápase, no Maignan dôležitým zákrokom podržal svoj tím. Hráči AC začali riskovať a postupne si vytvárali aj viac šancí.

Tonali mohol v 63. minúte znížiť, ale trafil len žrď.

Zahrozili aj hostia, Acerbi však mieril len do stredu brány. Do konca zápasu boli domáci ofenzívne aktívnejší.

Hernandez však z priameho kopu prestrelil bránu súpera.

Domáci zaznamenali prvú strelu na bránu až v nadstavenom čase druhého polčasu, Pobega však mieril presne do stredu a Onana z jeho pokusom nemal problém.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Inter má nakročené do finále Ligy majstrov, mestské derby rozhodol už v úvode