Sobota, 18. septembra, 2021Meniny má Eugénia

Francúzsky miniklub chcel angažovať Messiho

SITA|10. mar 2011 o 19:25

Francúzska futbalová federácia (FFF) suspendovala prezidenta regionálneho tímu FC Borne Cédrica Enjorlasa na šesť mesiacov za pokus angažovať hviezdu FC Barcelona Lionela Messiho, túto aktivitu si FFF vyhodnotila ako nemiestny žart.

PARÍŽ.

Spomenutý tím pôsobí v druhej divízii súťaže departmentu Haute-Loire, čo vo francúzskej ligovej hierarchii predstavuje až 12. úroveň. Podľa britského denníka The Guardian FFF zabránila mužstvu z dediny, ktorá má podľa sčítania ľudu z roku 1999 iba 352 obyvateľov (počet registrovaných priaznivcov FC Barcelona je takmer 500-násobný, pozn.), osloviť Kataláncov s oficiálnou ponukou, dvojnásobný najlepší hráč sveta sa teda o záujme z Francúzska dozvedel zrejme až z novín.

"Nemôžeme akceptovať takéto správanie sa. Pravdepodobne ide o žart, no našou úlohou je posudzovať fakty," nechal sa počuť šéf registratúry FFF Yves Begon. "Z môjho trestu je polovica podmienečná. Išlo o vtip, ktorým som chcel zabaviť priateľov, no teraz to vyzerá tak, že najbližšie tri mesiace budem musieť stráviť v bare," prezentoval svoj pohľad na záležitosť samotný Enjorlas.

Súvisiace články