Slovenskí hokejisti oslavujú postup na ZOH 2026.
Fotogaléria (18)
Slovenskí hokejisti oslavujú postup na ZOH 2026. (Autor: TASR)
Sportnet|1. sep 2024 o 21:10

Pozrite si fotogalériu zo zápasu Slovensko - Kazachstan v skupine D v kvalifikácii na ZOH 2026.

BRATISLAVA. Slovenskí hokejisti splnili svoju úlohu a postúpili na ZOH 2026 v Miláne a Cortine d'Ampezzo.

V priamom súboji o postup Slováci po dobrom výkone zdolali Kazachov 3:1 a s plným počtom 9 bodov sa stali víťazmi bratislavskej kvalifikačnej skupiny.

Ešte v prvej tretine skórovali Róbert Lantoši a Pavol Regenda, v polovici zápasu pridal tretí gól zverencov Craiga Ramsayho Adam Liška.

Jediný kazašský gól strelil za stavu 0:3 Nikita Michailis. Kazachovia sa v tretej tretine zlepšili, ale skvelý Samuel Hlavaj v slovenskej bránke už neinkasoval.

Pozrite si najlepšie momenty zápasu Slovensko - Kazachstan v kvalifikácii na ZOH 2026 vo fotogalérii.

Fotogaléria zo zápasu Slovensko - Kazachstan v kvalifikácii na ZOH 2026
Domov»Hokej»Reprezentácie»FOTO: Slováci zvládli aj poslednú prekážku a postúpili na ZOH. Ako zdolali Kazachstan