Kanaďania sa tešia po triumfe v zápase Slovensko - Kanada vo štvrťfinále MS v hokeji do 20 rokov 2023. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|3. jan 2023 o 11:55

Pozrite si fotogalériu zo zápasu Slovensko - Kanada na MS v hokeji do 20 rokov 2023 (MS U20).

MONCTON. Slovenskí reprezentanti prehrali vo štvrťfinále MS v hokeji do 20 rokov 2023 s domácou Kanadou 3:4 po predĺžení.

Favoritovi zápasu dlho vzdorovali, v tretej tretine vyrovnali na 3:3, ale v 6. minúte predĺženia inkasovali po individuálnej akcii Connora Bedarda.

Kanaďania skompletizovali semifinálovú štvoricu, v ktorej sú aj Švédi, Česi a Američania.

Brankár Adam Gajan v riadnom hracom čase zneškodnil neskutočných 49 striel súpera, za jeho chrbát prenikli tri puky. V predĺžení si pripísal ďalších 7 úspešných zákrokov, no ôsmy pokus skončil v jeho bránke.

Mladí Slováci mali možnosť štvrtýkrát v histórii preniknúť na MS juniorov do semifinále, predtým sa im to podarilo v rokoch 1999, 2009 a 2015. Do finále sa nedostali ani raz, no v rokoch 1999 a 2015 získali bronz.

Pozrite si fotogalériu zo zápasu Slovensko - Kanada vo štvrťfinále MS v hokeji U20 2023.

Slovenský útočník Dalibor Dvorský v zápase proti Kanade na MS do 20 rokov.
Slovenský útočník Dalibor Dvorský v zápase proti Kanade na MS do 20 rokov. (Autor: TASR/AP)
Momentka zo zápasu medzi Slovenskom a Kanadou na MS v hokeji U20.
Momentka zo zápasu medzi Slovenskom a Kanadou na MS v hokeji U20. (Autor: TASR/AP)
Kanaďan Connor Bedard strieľa gól v zápase proti Slovensku na MS v hokeji do 20 rokov. (Autor: TASR/AP)
Slovenský obranca Šimon Groch v súboji s Dylanom Guentherom na MS v hokeji U20.
Slovenský obranca Šimon Groch v súboji s Dylanom Guentherom na MS v hokeji U20. (Autor: Puckfans.at / Andreas Robanser )
Šimon Nemec a Servác Petrovský sa tešia z gólu do siete Kanady na MS U20.
Šimon Nemec a Servác Petrovský sa tešia z gólu do siete Kanady na MS U20. (Autor: TASR/AP)
Radosť kanadských hokejistov v zápase proti Slovensku na MS do 20 rokov.
Radosť kanadských hokejistov v zápase proti Slovensku na MS do 20 rokov. (Autor: TASR/AP)
Martin Mišiak a Róbert Bačo v zápase proti Kanade.
Martin Mišiak a Róbert Bačo v zápase proti Kanade. (Autor: TASR/AP)
Momentka zo zápasu Slovensko - Kanada vo štvrťfinále MS v hokeji do 20 rokov 2023. (Autor: TASR/AP)
Adam Žlnka sa snaží zakončiť akciu pred kanadským brankárom Thomasom Milicom.
Adam Žlnka sa snaží zakončiť akciu pred kanadským brankárom Thomasom Milicom. (Autor: Puckfans.at / Andreas Robanser )
Servác Petrovský a jeho veľká šanca v predĺžení súboja proti Kanade na MS U20.
Servác Petrovský a jeho veľká šanca v predĺžení súboja proti Kanade na MS U20. (Autor: Puckfans.at / Andreas Robanser )
Connor Bedard strieľa rozhodujúci gól v zápase Slovensko - Kanada vo štvrťfinále MS v hokeji do 20 rokov 2023. (Autor: TASR/AP)
Connor Bedard po individuálnej akcii prekonáva slovenského brankára Adama Gajana.
Connor Bedard po individuálnej akcii prekonáva slovenského brankára Adama Gajana. (Autor: Puckfans.at / Andreas Robanser )
Connor Bedard sa teší po víťaznom góle do siete Slovenska na MS U20.
Connor Bedard sa teší po víťaznom góle do siete Slovenska na MS U20. (Autor: TASR/AP)
Connor Bedard sa teší po góle v zápase Slovensko - Kanada vo štvrťfinále MS v hokeji do 20 rokov 2023. (Autor: TASR/AP)
Domov»Hokej»Reprezentácie»FOTO: Nestačila veľká obeta ani skvelý Gajan. Ako Slováci podľahli Kanade