Radosť futbalistov ŠK Slovan Bratislava,
Radosť futbalistov ŠK Slovan Bratislava, (Autor: Palo Gašpar)
Sportnet|26. aug 2022 o 01:15

Slovenský majster zvládol penaltový rozstrel.

BRATISLAVA. Slovenský futbal bude mať svojho zástupcu v jesennej časti klubových pohárových súťaží.

Úradujúci šampión ŠK Slovan Bratislava sa prebojoval do skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy (EKL), v play-off vyradil tím HŠK Zrinjski Mostar z Bosny a Hercegoviny.

Slovanisti po minulotýždňovej prehre u súpera 0:1 triumfovali v domácej odvete po deväťdesiatich minútach 1:0 a vynútili si predĺženie.

V ňom však inkasovali gól, no dokázali naň reagovať v úplnom závere nadstaveného času. Na rad prišiel penaltový rozstrel a v ňom Bratislavčania uspeli.

Zo šiestich duelov v EKL sa tak teší slovenský majster, ktorý mená súperov spozná v piatok popoludní, kedy je na programe žreb v sídle UEFA v Nyone.

Pozrite si fotogalériu zo zápasu ŠK Slovan Bratislava - HŠK Zrinjski Mostar.

Národný futbalový štadión, na ktorom hrá domáce zápasy aj Slovensko.
Národný futbalový štadión, na ktorom hrá domáce zápasy aj Slovensko. (Autor: Palo Gašpar)
Vernon De Marco pred zápasom ŠK Slovan Bratislava - HŠK Zrinjski Mostar.
Vernon De Marco pred zápasom ŠK Slovan Bratislava - HŠK Zrinjski Mostar. (Autor: Palo Gašpar)
Momentka zo zápasu ŠK Slovan Bratislava - HŠK Zrinjski Mostar.
Momentka zo zápasu ŠK Slovan Bratislava - HŠK Zrinjski Mostar. (Autor: Palo Gašpar)
Hráč Slovana Juraj Kucka v súboji s Josipom Čorlukom.
Hráč Slovana Juraj Kucka v súboji s Josipom Čorlukom. (Autor: TASR)
Juraj Kucka v zápase ŠK Slovan Bratislava - HŠK Zrinjski Mostar.
Juraj Kucka v zápase ŠK Slovan Bratislava - HŠK Zrinjski Mostar. (Autor: Palo Gašpar)
Eric Ramírez strieľa gól v drese Slovana Bratislava.
Eric Ramírez strieľa gól v drese Slovana Bratislava. (Autor: TASR)