Serena pri víťaznom návrate nestratila ani set. Jej manžel skúpil bilboardy a poslal jej odkaz

Serena Williamsová sa vrátila víťazne. (Autor: TASR/AP)
SITA|9. mar 2018 o 10:03

Bývalá svetová jednotka S. Williamsová zdolala Kazašku Zarinu Dijasovú.

INDIAN WELLS. Americká tenistka Serena Williamsová víťazne zvládla zápasový návrat do turnajového kolotoča po 14-mesačnej absencii, keď si plnila materské povinnosti.

Bývalá svetová jednotka S. Williamsová zdolala Kazašku Zarinu Dijasovú za 92 minút 7:5, 6:3 v 1. kole hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA Premier Mandatory BNP Paribas Open v americkom Indian Wells v Kalifornii.

Dvadsaťtrinásobná grandslamová šampiónka S. Williamsová hrá v Indian Wells vďaka chránenému renkingu (22.). Jej súperkou v 2. kole bude Holanďanka Kiki Bertensová (29.).

"Bolo to neuveriteľné. Bola som vyše roka mimo s dieťaťom. Už teraz sa teším ako dcérku doma znovu uvidím. Vzrušuje ma ten pocit. Veľmi si tiež vážim, že som mohla hrať práve v deň Medzinárodného dňa žien. Asi to tak bolo dané organizátormi. Som šťastná," vravela Serena Williamsová po víťazstve v 1. kole v Indian Wells.

Serena: Naozaj to nebolo ľahké

Hneď na úvod zápasu sa Serena Williamsová pripomenula esom s rýchlosťou vyše 160 km/h, ale inak bol prvý set vyrovnaný.

Tridsaťšesťročná Američanka brejkla 24-ročnú Kazašku až na 6:5 a potom dopodávala set do víťazstva. V druhom sete od stavu 3:3 už Serena nepustila súperke ani gem.

Williamsovej lóža jej po záverečnej loptičke pripravila potlesk v stoji. (Autor: TASR/AP)

Pri podaní Dijasovej premenila druhý mečbal. Williamsovej lóža (mama Oracene, sestry Lyndrea a Isha, agent a tiež tréner Patrick Mouratoglou) jej po záverečnej loptičke pripravila potlesk v stoji.

Staršia sestra Venus sledovala Serenin zápas z balkónovej časti v najvrchnejšej časti hľadiska.

"Naozaj to nebolo ľahké. Odohrali sme vyrovnané dva sety. Pomaly som sa rozbiehala, ale nevadí. Som na ceste späť a robím to najlepšie, ako viem," pripomenula Serena Williamsová.

Najlepšia mama všetkých čias

Miestna šampiónka zo sezón 1999 a 2001 S. Williamsová sa po septembrovom pôrode dcérky Alexis Olympie pripomenula na kurte už predtým na troch rôznych akciách.

Najprv v decembri na exhibičnom podujatí v Abú Zabí v SAE, potom vo februári vo fedcupovej štvorhre po boku svojej staršej sestry Venus v Asheville a napokon nedávno v pondelok na newyorskej exhibícii Tie Break Tens.

Jej manžel Alexis Ohanian skúpil štyri bilboardy popri známej diaľnici Interstate 10 neďaleko kalifornského Palm Springs.

Urobil tak na znak úcty a vďaky svojej manželke. Posledný z bilboardov znázorňuje fotografiu Sereny Williamsovej s dcérkou a skratkou G.M.O.A.T a podpísanú otcom Alexisom a tiež dcérkou Alexis.

Preložená GMOAT skratka do slovenčiny znamená: "Najlepšia mama všetkých čias."

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: