Michal Kwiatkowski prvýkrát zvíťazil na Tour de France.
Michal Kwiatkowski prvýkrát zvíťazil na Tour de France. (Autor: TASR/AP)
Miroslav Kováčik|17. sep 2020 o 18:19

Sagan v bodovacej súťaži stráca 52 bodov.

BRATISLAVA. Osemnásta etapa 107. ročníka Tour de France sa skončila dominantným víťazstvom tímu Ineos Grenadiers.

Dvojica Michal Kwiatkowski, Richard Carapaz si najlepšie viedla v dennom úniku, vypracovala si komfortný náskok a takmer spoločne preťala cieľovú čiaru.

Víťazom sa napokon stal Poliak Kwiatkowski, pre ktorého je to premiérový triumf na najprestížnejších cyklistických pretekoch.

Ekvádorčan Carapaz bral cenné body na horských prémiach a stal sa priebežným lídrom vrchárskej súťaže. Z bodkovaného dresu vyzliekol Slovinca Tadeja Pogačara, ktorý na neho momentálne stráca dva body.

Slovák Peter Sagan získal na šprintérskej prémii 15 bodov, no jeho hlavný konkurent Sam Bennett o päť viac. Ír je tak na čele bodovacej súťaže s náskokom 52 bodov pred trojnásobným majstrom sveta.

Sagan nemal problém so splnením limitu, ktorý bol vypísaný na viac než 40 minút. Do cieľa prišiel na 84. mieste s mankom 28:51 minúty na víťazného Kwiatkowského.

Na fotografiách agentúry AP si pozrite, ako štvrtková etapa prebiehala.

18. etapa na Tour de France 2020: Top momentky: fotogaléria