Šok v Ríme či hnev Buffona. Čo prinieslo štvrťfinále Ligy majstrov

Stephan El Shaarawy (vľavo) z AS Rím v súboji s Barcelončanom Semedom.
Stephan El Shaarawy (vľavo) z AS Rím v súboji s Barcelončanom Semedom. (Autor: SITA/AP)
Igor Dopirák, Stanislava Ivánková|12. apr 2018 o 21:49

Pozrite si najlepšie momentky z utorkových a stredajších stretnutí.

BRATISLAVA. Mala to byť iba formalita. Futbalisti FC Barcelona cestovali na štvrťfinálovú odvetu Ligy majstrov do Ríma s trojgólovým náskokom.

Doma proti AS uspeli pohodlne 4:1.

Lenže po stretnutí v Taliansku mohli médií písať o obrovskej senzácii. Rimania uspeli 3:0 a stali sa prekvapivými semifinalistami prestížnej súťaže.

Liga majstrov - semifinalisti:

AS Rím

Bayern Mníchov

FC Liverpool

Real Madrid

Zaváhanie nedopustil FC Liverpool, ktorý po domácej výhre 3:0 uspel aj v Manchestri a domáce City zdolal 2:1.

Prekvapenie podobné tomu z Ríma sa črtalo aj v Madride o 24 hodín neskôr. Futbalisti Juventusu Turín vyhrávali nad domácim Realom v 90. minúte 3:0 a už sa schyľovalo k predĺženiu.

Sporný pokutový kop, ktorý premenil Cristiano Ronaldo, však poslal Madridčanov medzi najlepšiu štvorku.

Medzi ňu sa dostal aj mníchovský Bayern, ktorému po minulotýždňovej výhre nad FC Sevilla 2:1 stačila doma aj remíza 0:0.

Na agentúrnych fotografiách si môžete pozrieť najzaujímavejšie momentky zo všetkých štyroch odvetných stretnutí.

Pozrite si najlepšie momentky z tohtotýždňových duelov Ligy majstrov: fotogaléria

12.4.2018

Domov»Futbal»Liga majstrov»Šok v Ríme či hnev Buffona. Čo prinieslo štvrťfinále Ligy majstrov