Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Maradona sa stretol aj so Saganom, Tinkoff mu venoval špeciálny darček

Juraj Sagan. (Autor: TASR)
Igor Dopirák|Publikované 26. nov 2020 o 06:30

Spoločnú fotku zverejnil aj Vajda.

BRATISLAVA. So slávnym argentínskym futbalistom Diegom Maradonom sa stretlo aj niekoľko Slovákov na čele s Marekom Hamšíkom, ktorý prekonával jeho rekordy v Neapole.

V blízkosti slávneho útočníka, ktorý v stredu vo veku 60 rokov zomrel na zlyhanie srdca, však boli aj športovci z iných odvetví.

"Bolo mi cťou byť v tvojej prítomnosti. Zbohom, drahý Diego. Vždy som ťa obdivoval. Teraz si voľný. Česť tvojej pamiatke," napísal na sociálnej sieti Marián Vajda.

Tréner svetovej tenisovej jednotky Novaka Djokoviča zverejnil aj spoločnú fotografiu.

Osobnú skúsenosť s Maradonom mali aj slovenskí cyklisti Juraj Sagan, Michael Kolář a Erik Baška.

V roku 2016 sa ešte v drese dnes už neexistujúceho tímu Tinkoff zúčastnili pretekov Okolo Dubaja, kde si argentínska legenda plnila úlohu športového ambasádora.

Spoločne s kolegami mu venovali špeciálny tréningový dres, ktorý bol zložený z dvoch častí. Jednu polovicu tvoril dres Tinkoffu, druhú dres SSC Neapol z roku 1987, v ktorom Maradona po prvý raz vyhral taliansku Serie A.

(Erik Baška - prvý zľava, Juraj Sagan - štvrtý zľava, Michael Kolář - piaty zľava)

Igor Dopirák je vyštudovaý žurnalista a pracuje na pozícii senior editor. V denníku SME pôsobil od roku 2015, najskôr ako externý redaktor. Jeho srdcovkou je futbal, venuje sa však aj ďalším športom.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.