Michal Šášky|24. nov 2022 o 20:26 (aktualizované 24. nov 2022 o 23:00)

Slovan Bratislava - Zlaté Moravce 4:1 (2:1)

Góly: 24. Weiss ml., 43. Čavrič, 62. Kašia, 86. Zmrhal - 37. Mondek

Rozhodovali: Marhefka - Vitko, Čajka, bez kariet

Diváci: 2836 divákov.

Slovan: Chovan - Hrnčár, Kašia, De Marco, Zmrhal - Kucka (78. Agbo), Kankava - Čavrič (89. Medved), Weiss ml. (46. Lovat), Green (79. Šaponjič) - Ramirez (69. Mustafič)

ViOn: Lukáč - Suľa (48. Pinte), Pintér, Šuvalija, Čonka - Duga (82. Toml), Almeida, Ďubek (60. Brenkus), Mondek, Múdry - Niarchos

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

BRATISLAVA. Futbalisti Slovana Bratislava budú zimovať na čele Fortuna ligy. V dohrávke 10. kola súťaže zdolali ViOn Zlaté Moravce 4:1.

V prvom polčase po peknej individuálnej akcii otvoril skóre Vladimír Weiss mladší, aj keď televízne zábery odhalili, že sa ocitol v ofsajde.

Hostia sa vrátili do hry v 37. minúte, keď po peknej kombinácii vyrovnával Karol Mondek.

Víťazný gól Slovana vsietil krátko pred prestávkou Aleksandar Čavrič. Ofenzívna hviezda belasých zareagovala na odrazenú loptu a krásnou strelou poslala domácich do vedenia.

Po prestávke uzavreli výsledok po rohovom kope stopér Guram Kašia a umiestnenou strelou spoza šestnástky Jaromír Zmrhal.

Do hry sa v druhom polčase už pre zranenie stehenného svalu nevrátil kapitán Weiss mladší. Dole sa pýtal už na konci prvého dejstva.

"Vlado dostal spazmus svalu, ktorý mal predtým zranený. Nechcel riskovať on ani my, nemá to natrhnuté. Je po sezóne, musí sa dať zdravotne do poriadku a pripraviť na jar. Verím, že to nie je nič vážne, no nechceli sme riskovať," priblížil jeho otec, tréner Weiss starší.

Čavrič strelil už šiesty gól Slovana v sezóne a predbehol doterajšieho najlepšieho strelca tímu Davida Hrnčára.

Srbský futbalista sa pokúša o zisk slovenského občianstva, aby už v kvalifikácii na EURO 2024 mohol byť k dispozícii pre reprezentačného trénera Francesca Calzonu.

Slovenský majster zimuje na čele domácej súťaže o tri body pred Dunajskou Stredou, ktorá zdolala v paralelne sa hranom stretnutí Ružomberok 1:0 a sedembodovým náskokom pred rivalom z Trnavy, ktorá deklasovala Michalovce 4:1.

Zlaté Moravce prvýkrát prehrali ligový duel pod trénerom Ivanom Galádom, aktuálne sú na 10. mieste tabuľky, no na piaty Ružomberok strácajú len päť bodov. V nedeľu hrajú dohrávku 17. kola práve na ihrisku pod Čebraťom.

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: "ViOn podal sympatický výkon, najmä v prvom polčase. My sme počas neho málo behali a boli sme málo aktívni vpredu bez lopty. Po góle sa to trochu zmenilo, no inkasovali sme po dvoch pozičných chybách v obrane. Druhý polčas bol z našej strany lepší, rýchlejšie sme kombinovali, vytvorili sme si šance. Dnešným mottom bolo získať na záver jesene tri body. Sme radi, že je koniec jesene a sme prví, aj keď nie s veľkým náskokom pred Dunajskou Stredou. Myslím si, že liga bude zaujímavá až do konca a náročnejšia než uplynulé roky.

My sa musíme dobre pripraviť na jar, hráme v troch súťažiach, čo bude pre nás ťažšie než pre súperov, ale o tom je futbal. Hrať prakticky každý tretí deň zápasy bolo náročné, no zvládli sme to. Nie je veľa tímov, ktoré hrali európsku skupinu, resp. ju vyhrali, a sú zároveň na čele svojej ligy. Za toto hráčom ďakujem, splnili sme cieľ, keď žijeme v oboch pohároch a vedieme ligu. Vždy je však priestor na zlepšenie."

Ivan Galád, tréner ViOnu: "Výsledok je reálny obraz toho, čo sa dialo na ihrisku. Slovan vyhral zaslúžene. Osobne som si naše dnešné vystúpenie predstavoval inak. Asi sa budeme musieť pozrieť na svoje výkony a byť lepší v ďalších zápasoch, aby sme v lige ešte potrápili nejakých súperov."