Nono hviezdil po vyliečení sa z covidu, piaty gól bol exhibičný

Vernon a Nono (Slovan Bratislava) sa tešia z gólu.
Vernon a Nono (Slovan Bratislava) sa tešia z gólu. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|28. feb 2021 o 16:52

Obranca Vernon siahal na hetrik.

ZLATÉ MORAVCE. Líder najvyššej slovenskej súťaži Slovan Bratislava jednoznačne triumfoval v dohrávke 21. kola proti Seredi. Na ihrisku v Zlatých Moravciach vyhral 5:0.

Prvý zápas v jarnej časti odohral stredopoliar Slovana Nono, ktorý pauzoval pre nákazu novým koronavírusom. Španiel sa stal hviezdou stretnutia, keď nahral na prvé dva góly Vernona de Marca a v 56. minúte skóroval sám.

Skóre navýšil ešte v 72. minúte útočník Ožbolt, ktorý premenil pokutový kop. Ten rozhodca nariadil po tom, ako bol faulovaný Rafael Ratao.

V nadstavenom čase ešte predviedli parádnu akciu Čavrič, Weiss a strelec piateho gólu Daniel.

Slovan si víťazstvom upevnil pozíciu na čele fortunaligovej tabuľky, pred druhou Dunajskou Stredou má náskok siedmich bodov.

Budúci víkend sa dva najlepšie ligové tímy stretnú v šlágri posledného kola základnej časti. Po nej sa tabuľka rozdelí na dve polovice a začne sa desaťzápasová nadstavbová časť o titul, respektíve o záchranu.

Fortuna liga - 21. kolo:

Sereď - Slovan Bratislava 0:5 (0:2)

Góly: 7. a 29. Vernon, 56. Nono, 72. Ožbolt (pen.), 92. Daniel

/zostavy a podrobné štatistiky nájdete tu >>>/

Hlasy po zápase

Ján Blaháč, tréner ŠKF Sereď: "Každý, kto videl dnešný zápas, musí povedať, že Slovan bol jasne lepší. Jeho víťazstvo je absolútne zaslúžené. Zápas sa zlomil gólom na 0:3, postup do hornej šestky sme mali dobre rozbehnutý po víťazstve v Michalovciach, posledné dve stretnutia sme však nezvládli."

Darko Milanič, tréner ŠK Slovan: "Dnes musím byť spokojný s výsledkom, motiváciou aj spôsobom hry. Boli sme lepší vo všetkých činnostiach, až na pár minút v závere prvého polčasu. Toto víťazstvo je dôležité, ideme od zápasu k zápasu, ale treba povedať, že duel s Dunajskou Stredou bude o niečom inom."