Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš
Martin Škrtel. (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál|Publikované 3. okt 2018 o 07:43

Škrtel býva v prominentnej štvrti, ktorú mu poradil Stoch.

BRATISLAVA. Keď v lete 2016 Martin Škrtel opúšťal po viac ako ôsmich rokoch FC Liverpool, lanáril ho rovnako slávny Juventus Turín, dlhé roky najbohatší a najúspešnejší taliansky klub.

Ak by sa mu upísal, možno by dnes v jednej kabíne sedel s fenomenálnym Cristianom Ronaldom.

V Juventuse by však kapitána slovenskej reprezentácie čakala oveľa vážnejšia konkurencia v podobe talianskych reprezentantov.

A tak uprednostnil Istanbul.

„Ponuka z Fenerbahce bola priama, konkrétna, taká, akú sme chceli. Podpísal som zmluvu na tri roky. Dohodli sme sa veľmi rýchlo.

Čo sa týka iných klubov, tam sme sa nedostali ku konkrétnym veciam. Juventus mi ponúkal ročný kontrakt plus opciu na rok. S tým som nesúhlasil. Sme v Istanbule s rodinou spokojní,“ vravel vlani Škrtel v rozhovore pre SME.

Radil mu Stoch

„Iste. V Anglicku sme mali svoj dom, zázemie, kamarátov. Narodil sa nám tam syn, považovali sme to za druhý domov.

Prišla obrovská zmena, a nie ľahká, pretože všetko zariadiť nebolo jednoduché. Zrazu prišla nová krajina, mesto a mentalita ľudí. Museli sme si zvykať na nové veci, syn musel ísť do novej školy. Časom sa to zlepšovalo,“ dodal Škrtel.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.