Sobota, 10. apríla, 2021Meniny má Igor

Feierabendová a Thalmannová ukončili aktívnu kariéru

Denise Feierabendová (druhá zľava). (Autor: TASR/AP)
SITA|9. apr 2018 o 16:28

Obe lyžiarky skončili vo veku 28 rokov.

BRATISLAVA. Švajčiarska olympijská víťazka v zjazdovom lyžovaní Denise Feierabendová ukončila aktívnu kariéru. Dvadsaťosemročná všestranná pretekárka to oznámila v nedeľu.

"Počas tejto sezóny som cítila, že je pre mňa čoraz zložitejšie sústrediť sa na najvyššej úrovni. Navyše je stále ťažšie byť odlúčená od priateľov a rodiny. Preto som uvažovala nad budúcnosťou a dospela ku konečnému rozhodnutiu," povedala trojnásobná švajčiarska šampiónka.

Medzi jej najväčšie úspechy patrí triumf na juniorských majstrovstvách sveta 2009 v Garmisch-Partenkirchene a zlato v tímovej súťaži na zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu.

V jej záverečnej sezóne Svetového pohára 2017/2018 skončila v hodnotení slalomu na desiatom mieste, v celkovej klasifikácii bola 23.

V rovnaký deň dala zbohom súťažnému lyžovaniu aj Rakúšanka Carmen Thalmannová. Tej skomplikovalo kariéru ťažké zranenie kolena v roku 2016. Špecialistka na technické disciplíny si vtedy roztrhla predný skrížený väz.

Dvadsaťosemročná Thalmanová sa najlepšie umiestnila na štvrtej priečke v slalome na pretekoch Svetového pohár v Lienzi v roku 2015 a v tej istej sezóne obsadila siedmu pozíciu na majstrovstvách sveta.

Súvisiace články