Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Federerovi tlieskali talianski fanúšikovia postojačky

SITA|Publikované 19. sep 2009 o 07:26

Svetový tenista číslo 1 Roger Federer opäť raz ukázal svoju veľkosť.

JANOV.

Len 85 hodín po frustrujúcej päťsetovej prehre vo finále US Open s Juanom Martinom Del Potrom a absolvovaní náročného transatlantického letu sa prakticky bez akejkoľvek prípravy postavil proti Simonemu Bolellimu na antukový kurt v janovskom Centro Sportivo Valletta Cambiaso a po výsledku 6:3, 6:4, 6:1 vybojoval druhý bod pre Švajčiarsko v súboji o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára 2010.

Inokedy až príliš temperamentní talianski fanúšikovia po zápase objektívne odmenili víťaza v štýle "standing ovations" a nahlas mu ďakovali za to, že prišiel. Federerovým posledným zápasom na antuke pred piatkovým duelom v Janove bolo júnové víťazné finále Roland Garros v Paríži.

Odvtedy ubehlo 101 dní a švajčiarsky fenomén absolvoval ďalšie dve finálové rozuzulenia na grandslamových turnajoch, ale na diametrálne odlišných povrchoch. Napriek tomu všetkému nedal Bolellimu (64. v rebríčku ATP) šancu, keď zahral 35 víťazných úderov a uštedril mu 6 brejkov.

"Vzhľadom na okolnosti som maximálne spokojný s tým, ako som hral. Máme dva body a výborné vyhliadky na pokračovanie tohto súboja. Som šťastný," komentoval Roger Federer na internetovej stránke Davisovho pohára. "Vedel som, že bude hrať dobre. Je to veľký šampión," poznamenal zdolaný Bolelli.

Ešte pred Federerom vybojoval prvý švajčiarsky bod Stanislas Wawrinka, ktorý rovnako hladko zvíťazil nad Andreasom Seppim 6:4, 6:1, 6:2. Wawrinka po stretnutí vyzdvihol švajčiarskych divákov, ktorých prišli do Janova približne štyri stovky, ale aj to, že v Taliansku hrá rád.

"Cítili sme ich podporu, boli skvelí. Inak v Taliansku sa mi zvykne dariť. Vlani som sa na veľkom turnaji v Ríme dostal až do finále a potom sa dostal do najlepšej svetovej desiatky," uviedol Wawrinka.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.