Piatok, 23. apríla, 2021Meniny má Vojtech

Federerov zdravotný stav prestal byť témou

SITA|13. jan 2008 o 11:21

MELBOURNE 13. januára (SITA) - Švajčiarsky tenista Roger Federer dva dni pred svojím vstupom do diania na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne vyhlásil, že jeho zdravotný stav, ...

MELBOURNE 13. januára (SITA) - Švajčiarsky tenista Roger Federer dva dni pred svojím vstupom do diania na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne vyhlásil, že jeho zdravotný stav, nad ktorým začiatkom tohto týždňa visel otáznik, prestal byť témou: "Fyzicky som už v poriadku. Bez výhrad a na sto percent," skonštatoval líder svetového rebríčka, ktorý sa pokúsi o zavŕšenie čistého hetriku na AO a dosiahnutie svojho celkovo 13. titulu na úrovni "veľkej štvorky". Ako je známe, 26-ročný Bazilejčan v pondelok stornoval svoju účasť na exhibičnom turnaji v Kooyongu na predmestí Melbourne pre žalúdočnú virózu, ale už v stredu trénoval a mal dokonca záujem o včlenenie prípravného zápasu do scenára spomenutého podujatia.

"V ostatných dňoch som si zahral nejaké modelované sety, čo bolo pre mňa veľmi dôležité - bojovať o fiftíny. Ak mám byť úprimný, tak som so svojou formou veľmi spokojný," vyhlásil Federer a dodal: "Samozrejme, príprava na Australian Open je vždy trochu iná v porovnaní s ďalšími grandslamovými turnajmi. Som však už zvyknutý nehrať zápasy štyri či šesť týždňov a potom nastúpiť na toto podujatie, takže okolnosti nepociťujem ako výraznú novinku. Pred príchodom do Melbourne som sa dôkladne pripravoval v Dubaji, čím som si vytvoril dobrý základ. Presvedčil som sa o tom pri zamierení na dvorce po tej neplánovanej krátkej prestávke. Cítim sa presne tak, ako som sa chcel cítiť. Bol to len týždeň výpadku, nie mesiac. Dobre sa pohybujem a ten nový povrch, zdá sa, bude vyhovovať môjmu prejavu, čo je dôležité zistenie po všetkých tých komentároch, ktoré sa vyskytli."

Federer sa v 1. kole nie skôr ako v utorok stretne s Argentínčanom Diegom Hartfieldom. "Od prekvapenia v úvodnej fáze turnaja nikdy nie je ďaleko, pretože človek si musí zvyknúť na prostredie, loptičky a podobne. Vyvstáva z toho veľa tlaku, ale ja som sa s ním aj v minulosti dokázal vyrovnať. Mám ten správny prístup, verím si a dokážem prispôsobiť taktiku potrebám," pripomenul Švajčiar.


Súvisiace články