Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Federer zvažuje účasť v budúcoročnom Davisovom pohári

TASR|Publikované 25. sep 2009 o 09:11

Švajčiarsky tenista Roger Federer sa na začiatku budúcoročnej sezóny bude musieť rozhodnúť, či upriami pozornosť na pokračovanie svojej súčasnej dominancie na okruhu ATP, alebo uprednostní daviscupový tím.

ZÜRICH.

V marci narazí Švajčiarsko v prvom kole svetovej skupiny Davisovho pohára na silné Španielsko. Termín koliduje s turnajmi ATP v Dubaji a Indian Wells no 28-ročný Federer vie, že ak chce k pätnástim grandslamovým titulom a olympijskému zlatu z Pekingu pridať daviscupový titul, je na to najvhodnejší čas.

"Za svoju krajinu hrám skutočne rád, musím však prihliadať aj na budúcosezónne priority. V hre sú grandslamy a tiež post svetovej jednotky, čo mi spôsobuje značnú dilemu. Ak sa rozhodnem pôsobiť v daviscupovom tíme, prídem o niektoré turnaje zo série Masters 1000. Tak ako po iné roky, aj teraz rozhodnú pocity po Australian Open," uviedol Federer.

Fenomenálny tenista vynechal marcové neúspešné meranie síl Švajčiarska s USA v Alabame, minulý týždeň však aj jeho zásluhou uspela krajina helvétskeho kríža v súboji o účasť medzi daviscupovou elitou proti Taliansku.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.