Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav

Federer chce, aby s ním Hingisová hrala na olympiáde

Martina Hingisová a Roger Federer (Autor: sportige)
SITA|16. aug 2011 o 14:38

"Martina síce už ukončila svoju kariéru, ale mohla by o tom aspoň pouvažovať," skonštatoval 30-ročný bazilejský rodák.

CINCINNATI. Švajčiarsky tenista Roger Federer má v úmysle osobne osloviť krajanku Martinu Hingisovú v súvislosti s možným spoločným štartom v miešanej štvorhre na olympijských hrách 2012 v Londýne.

Držiteľ deblovej zlatej medaily z OH 2008 v Pekingu po boku Stanislasa Wawrinku Federer to povedal v pondelok počas turnaja ATP Masters 1000 v Cincinnati v americkom Ohiu.

"Martina síce už ukončila svoju kariéru, ale mohla by o tom aspoň pouvažovať," skonštatoval 30-ročný bazilejský rodák a dodal, že o tejto eventualite sa pred Hingisovou zmienil už dávnejšie, ale v ostatnom čase s ňou na túto tému nehovoril.

Košická rodáčka Hingisová počas svojho nedávneho hosťovského propagačného štartu v rámci sprievodného programu turnaja WTA v kalifornskom Carlsbade uviedla, že ju kontaktoval Federerov manažment. Dodala, že zatiaľ berie podsúvanú ideu skôr s rezervou: "V tejto chvíli je tam priveľa ´ak´. Vždy som opakovala, že sa nehodlám vrátiť."

Miešaná štvorhra na wimbledonskej tráve je novinkou v olympijskom programe. Už teraz je napríklad známa americká dvojica Serena Williamsová, Andy Roddick. Zo slovenského pohľadu plánujú spoločný štart Daniela Hantuchová s Michalom Mertiňákom.

Hingisová a Federer hrali v najcennejšom drese na Hopmanovom pohári 2001 v austrálskom Perthe. V základnej skupine v troch zápasoch mixu nestratili ani set a pustili súperom len desať gemov v šiestich dejstvách, vo finále - už za nezvratného stavu 2:0 - podľahli Američanom Monice Selešovej a Janovi-Michaelovi Gambillovi.

Päťnásobná grandslamová šampiónka vo dvojhre Hingisová naposledy na oficiálnej súťažnej úrovni hrala v septembri 2007. Medzičasom si odpykala dvojročný trest za kokaínový prehrešok a po ňom už hráva iba na exhibičnej úrovni či v zámorskej profesionálnej Svetovej lige tímov WTT.

Zložitou otázkou by v prípade jej úmyslu naozaj hrať na OH bolo splnenie kvalifikačných kritérií - nielen potrebného renkingového postavenia, ale aj požiadavky byť k dispozícii reprezentačnému tímu podľa stanovených kritérií v medziolympijskom období.

Federer naposledy v mixe hral na Hopman Cupe 2002 s bojnickou rodáčkou Miroslavou Vavrinecovou, teraz už svojou manželkou.

Súvisiace články