Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav

Cibulková má horúčky. Kapitán verí, že do Fed Cupu bude v poriadku

Dominika Cibulková. (Autor: TASR/AP)
Prémiový obsah
Miloslav Šebela|30. jan 2019 o 16:04

Kapitán má proti Lotyšsku najsilnejšiu zostavu.

BRATISLAVA. "Na budúci rok chcem hrať menej turnajov. Najviac dva za sebou, ale chcem ísť na ne skvelo pripravená," vravela Dominika Cibulková o svojich plánoch na túto sezónu.

O účasti v Pohári federácie nehovorila. V posledných troch rokoch ju z účasti v súťaži národných tímov vyradilo zranenie alebo program turnajov. Teraz napriek predsavzatiu hrať menej turnajov ohlásila návrat do reprezentačného družstva.

"Dúfam, že pomôžem tímu, aby mohol ísť ďalej. Proti Lotyšsku to však bude veľmi veľký boj," oznámila Cibulková v rozhovore pre Slovenský tenisový zväz ešte minulý týždeň.

Pre horúčky priletela domov

"Vždy otvorím s Dominikou debatu na túto tému pred sezónou alebo pred Fed Cupom, ale rozhodnutie je vždy na nej," naznačil slovenský kapitán a zároveň Cibulkovej tréner Matej Lipták.

"Teraz sme sa o tom bavili viackrát. Je pravda, že najskôr hovorila, že skôr nebude hrať, ale snažil som sa s ňou o tom hovoriť aj v Austrálii. Nakoniec sme sa zhodli, že by bolo dobré, keby nastúpila," doplnil.

Podľa neho rozhodlo to, že jeho zverenka nemá odohratých v tomto roku toľko zápasov a po Fed Cupe nemá naplánovaný žiadny turnaj.

Nominácia SR

Dominika Cibulková (26. vo dvojhre/ -)

Viktória Kužmová (45. / 123. vo štvorhre)

Karolína Schmiedlová (64. / -)

Rebecca Šramková (190. / -)

"A zavážilo aj to, že takto môžeme byť počas týždňa spolu a pripravovať sa na ďalšiu časť sezóny. Dominika mala vždy rada zápasy Pohára federácie. Svoj štart zvažovala, len keď mala v programe turnaje, ktoré sa hrali na inom povrchu ako Fed Cup.

Teraz je jej vek a zdravotný stav už takisto iný. Po zápasoch sa už necíti, ako keď bola mladšia," opisoval Lipták.

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiace články