Sobota, 4. decembra, 2021Meniny má Barbora, Barbara

Na zosnulého Salu nezabudli. Bývalý klub si ho uctí špeciálnymi dresmi

Plagát argentínskeho futbalistu Emiliana Salu pred tréningovým kempom FC Nantes. (Autor: TASR/AP)
SITA|21. jan 2020 o 16:47

Salo zomrel 21. januára pri havárii lietadla.

NANTES. Francúzsky futbalový klub FC Nantes vzdá hold svojmu niekdajšiemu útočníkovi Emilianovi Salovi.

Hráči Nantes nastúpia v nedeľňajšom zápase Ligue 1 proti Girondins Bordeaux v špeciálnej modro-bielej edícii dresov, v akých tiež hráva argentínska reprezentácia.

Tieto dresy si následne budú môcť kúpiť aj fanúšikov a všetky tržby poputujú na konto Salovho bývalého klubu v rodnej Argentíne.

"Vždy sníval o tom, že si raz oblečie argentínsky národný dres. Hráči Nantes tak upustia od tradičnej žlto-zelenej kombinácie a nastúpia v bielych a modrých farbách," uviedol francúzsky klub v oficiálnom vyhlásení.

Pred spomenutým duelom vystavia v stredovom kruhu podobizeň hráča a na štadióne sa uskutoční minútový potlesk.

Emiliano Sala (28) zomrel pri havárii lietadla v oblasti Lamanšského prielivu 21. januára 2019, keď sa vo večerných hodinách presúval z Nantes do waleského Cardiffu, kde niekoľko dní predtým podpísal kontrakt s tamojším účastníkom anglickej Premier League - tímom City.

Súkromné lietadlo PA-46 Malibu sa však nad Lamanšským prielivom stratilo. Keď stroj letel v oblasti ostrova Guernsey, došlo k prerušeniu spojenia a následne lietadlo zmizlo z radarov. Objavili ho na morskom dne v hĺbke 63 metrov.

Medzi FC Nantes a Cardiffom City po hráčovej smrti prepukol spor v súvislosti so zaplatením odstupného za prestup. Walesania dokonca podali súdne odvolanie, ktorého cieľom bolo zrušiť platobný rozkaz vydaný Medzinárodnou futbalovou federáciou (FIFA).

Tá však rozhodla v prospech Francúzov a Cardiffu City pohrozila, že v prípade nesplnenia záväzkov nebude môcť počas troch prestupových období získavať nových hráčov.

Súvisiace články