Pondelok, 29. novembra, 2021Meniny má Vratko

Nezvestný Sala poslal správu počas letu: Lietadlo sa rozpadá, mám strach

Emiliano Sala - ilustračná fotografia. (Autor: David Vincent TASR/AP)
SITA|23. jan 2019 o 10:00

Lietadlo doteraz nenašli.

PROGRESO / CARDIFF. Anglické úrady po nočnom prerušení obnovili pátranie po zmiznutom súkromnom lietadle PA-46 na palube s argentínskym futbalistom Emilianom Salom.

Dvadsaťosemročný útočník len pred niekoľkými dňami prestúpil z francúzskeho FC Nantes do tímu waleského účastníka anglickej Premier League Cardiff City za sumu 15 miliónov libier.

Šanca na prežitie je minimálna

Keď stroj letel blízko Lamanšského prielivu v oblasti ostrova Guernsey, došlo k prerušeniu spojenia a následne lietadlo s dvoma mužmi na palube (pilotom a futbalistom) zmizlo z radarov.

Doteraz nie je známe, čo sa mohlo stať, pravdepodobne došlo k havárii. Podľa policajných zdrojov v Guernsey do pátrania zapojili dve lietadlá, ktoré zatiaľ bezvýsledne prehľadávajú oblasť s najvyššou pravdepodobnosťou výskytu zmiznutého stroja.

"Počas 15-hodinovej pátracej akcie, do ktorej sa zapojilo veľa leteckej a námornej techniky z ostrovov kanála La Manche, Veľkej Británie a Francúzska, sme vo vodách objavili mnoho plávajúcich objektov. No neboli sme schopní potvrdiť, či niektorý z nich pochádza zo zmiznutého lietadla."

"Ak sa im aj podarilo dosadnúť na vodnú hladinu, ich šanca na prežitie je minimálna," napísali policajti z Guernsey na twitteri.

Posledné správy boli plné obáv

Krátko pred zmiznutím lietadla z radarov svojim priateľom zvukovú správu. V nej vyjadril obavy z priebehu letu z Francúzska na Britské ostrovy malým súkromným lietadlom, v ktorom bol len on a pilot.

Zvukovú nahrávku poskytol médiám bývalý Salov spoluhráč Uruguajčan Diego Rolan. "Niekoľkokrát som cestoval súkromnými lietadlami tohto typu a vždy máte strach. Dostal som túto správu, ktorú poslal Emiliano jednému zo svojich priateľov v Argentíne."

"Som tu hore v lietadle, ktoré sa práve rozpadá a ja som na ceste do Cardiffu. Ak do hodiny a pol nebudete mať odo mňa žiadne správy, bude už zbytočné ma hľadať, lebo ma nenájdete. Ocko, mám strach," cituje zrejme posledné slová Emiliana Salu aj rakúsky športový portál laola1.at.

Správu o zmiznutí svojho syna sa doma v Argentíne dozvedel aj otec Horácio Sala. "Dozvedel som sa to od priateľa a som zúfalý. Hodiny plynú a ja začínam myslieť už na to najhoršie," povedal Horácio Sala pred televíznu stanicu C5N.

Po chvíli skľúčene dodal: "Ešte v nedeľu sme boli v spojení. Môj syn bol taký šťastný, že pôjde do veľkého klubu..."

Súvisiace články