Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Domáci zápas Slavie uvidia z tribúny stovky divákov, má to však podmienku

Futbalisti Slavie Praha na ilustračnej fotografii. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 2. dec 2020 o 12:56

Ide o pilotný projekt zdravotníckych úradov.

PRAHA. Futbalisti Slavie Praha budú mať počas štvrtkového zápasu C-skupiny Európskej ligy proti Hapoelu Beer Ševa aspoň čiastočnú podporu fanúšikov.

Stretnutie uvidí naživo 600 otestovaných hostí z radov partnerov klubu.

"Je to pilotný projekt ministerstva zdravotníctva," citoval portál iDnes.cz predsedu predstavenstva Slavie Jaroslava Tvrdíka.

V podobnom režime by sa mali odohrať aj domáce pohárové zápasy Sparty a Liberca na budúci týždeň a možno aj nedeľné derby pražských "S" na Letnej.

Dlhodobí partneri budú mať prístup do klubového poschodia, podmienkou je negatívny výsledok antigénového testu z vybraných certifikovaných laboratórií.

V každom oddelenom priestore štadióna sa bude môcť nachádzať maximálne desať osôb. Portál iDnes.cz upozornil, že nepôjde o návrat fanúšikov do hľadiska, zatiaľ sa dotkne iba sponzorov a partnerov, z ktorých príspevkov kluby žijú.

Slavia je s deviatimi bodmi spoločne s Bayerom Leverkusen na čele tabuľky v komfortnej pozícii, pred duom prenasledovateľov OGC Nice a Hapoel Beer Ševa majú šesťbodový náskok.

"Najdôležitejšie teraz bude nemyslieť na to, že hráme o postup. S Beer Ševou sa musíme sústrediť len na konkrétny zápas. Musíme odčiniť prehru, ktorú sme u nich utrpeli, vrátiť im to a vyhrať," uviedol pre klubový web kouč Slavie Jindřich Trpišovský.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.