Sparta Praha má náročnú skupinu, súperov spoznali aj Lobotka či Boženík

Futbalisti Slavie Praha na ilustračnej fotografii. (Autor: TASR/AP)
TASR|2. okt 2020 o 15:09

V Česku sa tešia na AC Miláno.

NYON. Futbalisti SSC Neapol v kádri so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom sa v hlavnej fáze Európskej ligy stretnú v F-skupine so San Sebastianom, AZ Alkmaar a HNK Rijeka.

Rozhodol o tom piatkový žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) v Nyone.

V Prahe privítajú milánske AC

Slovensko nemalo pri žrebe klubové zastúpenie, posledným účastníkom v súťaži bola v 3. predkole Dunajská Streda, ktorú vyradil LASK Linz.

Už v 1. predkole skončili MŠK Žilina a MFK Ružomberok, majstrovský Slovan Bratislava vypadol v 2. predkole. Pred rokom boli slovanisti v skupinovej fáze, pred dvoma rokmi sa v nej predstavil aj Spartak Trnava.

V osudí piatkového žrebu však figurovali viaceré kluby so slovenským hráčskym zastúpením.

Okrem Lobotkovho Neapolu napríklad Feyenoord Rotterdam s útočníkom Róbertom Boženíkom, ktorý v K-skupine dostal CSKA Moskva, Dinamo Záhreb a AC Wolfsberg.

Český Liberec s Jakubom Hromadom a Martinom Koscelníkom si o postup zahrá v L-skupine s Gentom, CZ Belehrad a TSG 1899 Hoffenheim, poľský Lech Poznaň s kapitánom Ľubomírom Šatkom má v D-skupina Benficu Lisabon, Standard Liege a Glasgow Rangers.

Cyperská Omonia Nikózia s duom Tomáš Hubočan - Michal Ďuriš narazí v E-skupine na PSV Eindhoven, PAOK Solún a FC Granadu.

Sparta Praha s dvojicou aktuálne zranených obrancov Lukášom Štetinom a Dávidom Hanckom sa ocitla v H-skupina v spoločnosti Celticu Glasgow, AC Miláno a LOSC Lille.

Na jeden zápas sa hralo aj play off

Kalendár

22. októbra:

<>
  • 1. kolo skupinovej fázy
<>

29. októbra:

<>
  • 2. kolo skupinovej fázy
<>

5. novembra:

<>
  • 3. kolo skupinovej fázy
<>

26. novembra:

<>
  • 4. kolo skupinovej fázy
<>

3. decembra:

<>
  • 5. kolo skupinovej fázy
<>

10. decembra:

<>
  • 6. kolo skupinovej fázy

Pri žrebe bolo 48 účastníkov rozdelených do štyroch výkonnostných košov na základe klubových koeficientov.

Platilo pravidlo, že sa nemohli stretnúť kluby z rovnakej krajiny, resp. proti sebe nemohli nastúpiť kluby z Ruska a Ukrajiny.

Do jarného šestnásťfinále postúpia prví dvaja z každej skupiny, doplní ich v ňom osem tretích zo skupín Ligy majstrov.

Finále Európskej ligy sa v tejto sezóne bude hrať 26. mája 2021 v poľskom Gdansku.

V dôsledku pandémie koronavírusu sa zápasy predkôl i play off hrali na jeden zápas a bez divákov.

Európska futbalová únia (UEFA) najnovšie rozhodla, že od skupinovej fázy sa môžu zaplniť tribúny na 30 percent kapacity, ale iba so súhlasom národných štátnych, resp. zdravotníckych orgánov.

Európska liga - základné skupiny

A-skupina:

<>
  • AS Rím
  • Young Boys Bern
  • CFR Kluž
  • CSKA Sofia
<>

B-skupina:

<>
  • Arsenal Londýn
  • Rapid Viedeň
  • Molde FK
  • FC Dundalk
<>

C-skupina:

<>
  • Bayer Leverkusen
  • Slavia Praha
  • Hapoel Beer-Ševa
  • Nice
<>

D-skupina:

<>
  • Benfica Lisabon
  • Standard Liege
  • Glasgow Rangers
  • Lech Poznaň
<>

E-skupina:

<>
  • PSV Eindhoven
  • PAOK Solún
  • Granada
  • Omonoia Nikózia
<>

F-skupina:

<>
  • SSC Neapol
  • Real Sociedad San Sebastian
  • AZ Alkmaar
  • HNK Rijeka
<>

G-skupina:

<>
  • Sporting Braga
  • Leicester
  • AEK Atény
  • Zorja Luhansk
<>

H-skupina:

<>
  • Celtic Glasgow
  • Sparta Praha
  • AC Miláno
  • LOSC Lille
<>

I-skupina:

<>
  • Villarreal
  • FK Karabach
  • Maccabi Tel-Aviv
  • Sivasspor
<>

J-skupina:

<>
  • Tottenham Hotspur
  • Ludogorec Razgrad
  • LASK Linz
  • Royal Antverpy
<>

K-skupina:

<>
  • CSKA Moskva
  • Dinamo Záhreb
  • Feyenoord Rotterdam
  • Wolfsberg
<>

L-skupina:

<>
  • Gent
  • Crvena zvezda Belehrad
  • Hoffenheim
  • Liberec

Súvisiace články