Bakoš strelil dva góly Sportingu, Plzeň padla až po predĺžení

Slovenský útočník Plzne Marek Bakoš (druhý sprava) strieľa hlavou gól v odvete osemfinále Európskej ligy vo futbale Viktoria Plzeň - Sporting Lisabon (Autor: TASR/AP)
TASR|15. mar 2018 o 19:04

Pozrite si súhrn odvetných súbojov osemfinále Európskej ligy 2017/2018.

BRATISLAVA. Futbalisti Atletica Madrid sa ako prví prebojovali do štvrťfinále Európskej ligy UEFA 2017/2018.

Po domácom triumfe 3:0 zvíťazili aj vo štvrtkovej odvete na pôde Lokomotivu Moskva vysoko 5:1 a bez problémov potvrdili úlohu jedného z najväčších favoritov na zisk trofeje.

Hostia sa ujali vedenia v 16. minúte zásluhou Angela Correu, no o štyri minúty vyrovnal Maciej Rybus a mužstvá išli do šatní za nerozhodného stavu.

V druhom polčase to však už bola jasná záležitosť hostí. Už dve minúty po zmene strán ich poslal do vedenia Saul Niguez, Fernando Torres pridal dva zásahy v rozmedzí piatich minút a na konečných 5:1 upravil päť minút pred koncom Antoine Griezmann.

Bakošove dva góly nestačili

Do ďalšej fázy sa prebojovalo aj Marseille, ktoré zvíťazilo na pôde Athletica Bilbao 2:1. V prvom zápase triumfoval francúzsky klub 3:1.

Lazio Rím po domácej remíze 2:2 zvíťazilo vo štvrtkovej odvete na pôde Dynama Kyjev 2:0 a taktiež ide ďalej. V 23. minúte otvoril skóre Lucas Leiva a sedem minút pred záverečným hvizdom upravil na 2:0 Stefan de Vrij.

Slovenský útočník Marek Bakoš strelil dva góly Plzne proti Sportingu Lisabon a postaral sa o to, že v Štruncových sadoch sa predlžovalo.

Z postupu do štvrťfinále sa však napokon tešil portugalský tím vďaka gólu Rodriga Andresa Battagliu na konečných 2:1 zo 115. minúty.

Arsenal postúpil cez AC Miláno

Osemfinálový šláger medzi Arsenalom a AC Miláno sa skončil postupom anglického tímu. Po víťazstve 2:0 na San Sire triumfovali hráči anglického tímu na domácom štadióne 3:1.

Skóre stretnutia otvoril v 35. minúte hosťujúci Hakan Calhanoglu, no krátko na to vyrovnal z jedenástky Danny Welbeck.

16.

marca je na programe žreb štvrťfinále Európskej ligy 2017/2018.

Druhý gól domácich dal v 71. minúte strelou z diaľky Granit Xhaka, keď lopta prešla do siete po neistom zákroku brankára AC Gianluigiho Donnarummu. Welbeck pridal v závere aj svoj druhý gól a stanovil konečné skóre duelu na 3:1.

CSKA Moskva vyhrala na štadióne Lyonu 3:2 a po domácej prehre 1:0 postúpila do štvrťfinále vďaka trom streleným gólom na ihrisku súpera.

V prvom polčase vyrovnal stav dvojzápasu gólom Aleksandr Golovin, no v 58. minúte naklonil misky váh na stranu francúzskeho tímu Maxwel Cornet. Hostia však rozhodli o svojom postupe gólmi v 60. a 65. minúte, keď sa presadili Ahmed Musa a Pontus Werbloom.

Za Lyon už len upravil na konečných 2:3 Mariano Diaz.

Žreb štvrťfinále je na programe v piatok 16. marca v Nyone. Finále sa bude hrať 16. mája v Lyone.

Odvety osemfinále EL 2017/2018:

Lokomotiv Moskva - Atletico Madrid 1:5 (1:1)
Góly:
20. Rybus - 16. Correa, 47. Niguez, 65. a 70. Torres (prvý 11 m), 85. Griezmann

/prvý zápas: 0:3, postúpilo Atletico/

Athletic Bilbao - Olympique Marseille 1:2 (0:1)
Góly:
74. Williams - 38. Payet (z 11m), 52. Ocampos, ČK: 76. Aduriz (Bilbao)

/prvý zápas: 1:2, postúpilo Lipsko/

Viktoria Plzeň - Sporting Lisabon 2:1 pp (2:0, 1:0)
Góly:
6. a 64. BAKOŠ - 105+2. Battaglia

/prvý zápas: 0:2, postúpil Sporting/

/za domácich Bakoš do 83. min a strelil dva góly, Hrošovský odohral celý zápas/

Domov»Futbal»Európska liga»Bakoš strelil dva góly Sportingu, Plzeň padla až po predĺžení