Ešte len podpísal zmluvu: Josef Kořenář sa sťahuje do Arizony v trejde brankárov

Oh My Hockey|18. júl 2021 o 02:19

Manažment Arizony Coyotes chytil príležitosti na obchodovanie za pačesy. Nielenže získal draftové voľby v trejde, ktorým "získal" Andrewa Ladda, ale ďalšiu pridal v tzv. výmene brankárov. Adin Hill odchádza do San Jose, opačným smerom putuje Josef Kořenář a druhé kolo draftu 2022.

Kořenář pritom len pred pár dňami oslavoval podpis novej zmluvy. Zamestnancom organizácie NHL bude minimálne počas budúceho roka, keďže sa so Sharks dohodol na ročnom kontrakte vo výške ligového minima (750 tisíc). V AHL dostane 85 tisíc.

Český brankár sa v poslednej sezóne predstavil vo svojich prvých desiatich dueloch. Percentuálnu úspešnosť dostal na hodnotu 89,9% pri priemere 3,17 inkasovaných gólov na zápas. Veľmi podobné, hoci o trochu horšie štatistiky zapísal v ôsmich dueloch v AHL.

"Žraloci" získavajú preverenejšieho brankára. Tohtoročný majster sveta Hill odchytal v NHL za päť rokov 49 zápasov, v minulej sezóne ich bolo 19. Deväťkrát vyhral. Chytal s úspešnosťou 91,3% pri priemere 2,74 inkasovaných gólov na zápas.

Príčinou obchodu je expansion draft. Adin Hill bol jedným z favoritov na odchod do Seattlu, avšak Coyotes si chceli chrániť Kuempera. Hilla preto poslali do San Jose, kde si ho pravdepodobne ochránia tunajší Sharks. Je len málo pravdepodobné, žeby si nový klub zvolil do brány Martina Jonesa.

Hill trejdom získava možnosť pobiť sa o miesto brankárskej jednotky v NHL.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: