Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Erraniová pochválila Šramkovú: Rebecca hrala neuveriteľne

Rebecca Šramková zažila skvelý debut v Pohári federácie. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 12. feb 2017 o 08:43

Aj nová talianska kapitánka Tathiana Garbinová priznala, že Šramková bola v dueli s Erraniovou lepšia hráčka.

FORLI. Slovenská tenistka Rebecca Šramková svojím výkonom pri fedcupovom debute vyrazila dych mnohým fanúšikom v dejisku zápasu 1. kola II. svetovej skupiny vo Forli.

Kompliment jej zložila aj talianska jednotka Sara Erraniová, ktorá sa musela skloniť pred umením hráčky trénujúcej v trnavskej EMPIRE Tennis Academy.

Opäť sa potvrdilo, že vo Fed Cupe rebríčkové postavenie nie je vždy rozhodujúce.


Tathiana Garbinová

"Šramková hrala neuveriteľne. V prvom sete som mala zápas pod kontrolou, od začiatku druhého však Rebecca začala udierať do loptičiek s veľkou silou. Hrala uvoľnene, bez tlaku, takmer všetko jej tam padalo. Postupne som odchádzala kondične, čo bolo spôsobené tým, že od Australian Open som pre zranenie lýtka neodohrala žiadny súťažný zápas. To však nijako neznižuje Šramkovej vynikajúci výkon," zdôraznila finalistka Roland Garros z roku 2012.

Sara Erraniová - Rebecca Šramková: fotogaléria

19.2.2017

Aj nová talianska kapitánka Tathiana Garbinová priznala, že Šramková bola v dueli s Erraniovou lepšia hráčka.

"Opäť sa potvrdilo, že vo Fed Cupe rebríčkové postavenie nie je vždy rozhodujúce. Šramková podala proti Erraniovej odvážny výkon. V prvom sete to Sara dobre liftovala a dvíhala, škoda, že v ďalšom priebehu zápasu sa nedržala tejto taktiky. Treba však vyzdvihnúť kvalitnú hru súperky."

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články