Mintálová ťažila z parádnej prvej jazdy a postúpila do semifinále

Eliška Mintálová na OH Tokio 2020 / 2021.
Eliška Mintálová na OH Tokio 2020 / 2021. (Autor: TASR)
SITA|25. júl 2021 o 11:20 (aktualizované 25. júl 2021 o 12:04)

V kvalifikácii K1 dosiahla ôsmy najlepší čas.

BRATISLAVA. Slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Eliška Mintálová skončila na ôsmom mieste v kvalifikácii v kategórii K1 na OH Tokio 2020 a nebude chýbať v utorkovom semifinále.

Mintálová predviedla už v prvej jazde postupový výkon, keď skončila tretia za Nemkou Ricardou Funkovou a austrálskou favoritkou Jessicou Foxovou. A to aj napriek dvom trestným sekundám po chybe na dvadsiatej bránke.

V druhej kvalifikácii olympijská debutantka Mintálová nazbierala až 10 trestných sekúnd a odsunulo ju to na devätnáste miesto.

Tento výkon sa jej však nerátal, keďže v kvalifikácii sa berie do úvahy vždy lepšia z oboch jázd. V porovnaní s prvou jazdou ju však predstihlo ďalších päť pretekárok a 22-ročná Žilinčanka skončila celkovo ôsma.

Víťazkou kvalifikácie sa podľa predpokladov stala Jessica Foxová pred Ricardou Funkovou a Novozélanďankou Luukou Jonesovou.

Mintálová: Som vďačná trénerovi

Mintálová absolvovala okrem debutu na olympiáde aj súťažnú premiéru v pretekoch, ktoré sa idú na lepšiu z dvoch jázd:

"To som zažila naposledy asi keď som začínala s týmto športom. Nie som na to zvyknutá a bolo to zvláštne. No povedala som si, že si chcem urobiť dobrý pocit v prvej jazde, čo sa mi podarilo a skončila som na 3. mieste."

Slovenka v druhej jazde už pocítila zlomený palec na nohe, zranenie si privodila v úvode záverečnej prípravy.

"Moje zranenie ma dokáže dosť obmedzovať v lodi, čo som pocítila aj v druhej jazde. V nej to nebolo dobré. Som však rada, že som zvládla aspoň tú prvú, nadobudla som dobrý pocit a určite si budem veriť. S palcom sa už nedá spraviť nič," uviedla.

"Môžem byť rada, že vôbec dokážem sedieť v lodi. Prvé dni som z toho mala nervy, že čo tu vlastne robím so zlomenou nohou. Nakoniec sme to však vyriešili a som vďačná trénerovi, ako mi pomohol," dodala.

Cibák: Absolútna spokojnosť

Z pôvodne 27-členného štartovného poľa kvalifikácie sa 24 kajakárok predstaví v semifinále.

Bude sa konať v utorok 27. júla od 7.00 h SELČ, finále príde na rad o dve hodiny neskôr.

Výkon Mintálovej v kvalifikácii nadchol aj trénera Petra Cibáka ml., už po prvej jazde veril v postup:

"Z mojej strany absolútna spokojnosť, aj ako tréner na brehu som videl od prvých kombinácií, že mala istotu, nič neriskovala a nevyskytla sa tam žiadna veľká chyba. Len na bránke číslo 20 bol malinký dodatočný ťuk."

Letná olympiáda Tokio 2020 / 2021

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Olympijské hry»Olympiáda Tokio 2021»Športy»Vodný slalom»Mintálová ťažila z parádnej prvej jazdy a postúpila do semifinále