Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Dušan Kuciak ešte nezažil taký zlý vstup do sezóny

Dušan Kuciak na reprezentačnom zraze v roku 2012. (Autor: archív SITA)
SITA|Publikované 7. okt 2014 o 15:32

Slovenský brankár nedostáva góly v pohárovej Európe, v domácej súťaži však inkasoval 13-krát v jedenástich zápasoch.

VARŠAVA. Slovenský brankár poľského futbalového klubu Legia Varšava Dušan Kuciak už 532 minút nedostal gól na európskej pohárovej scéne.

V najvyššej miestnej súťaži Ekstraklasa však inkasoval 13-krát v 11 zápasoch nového súťažného ročníka.

"Netýka sa to len môjho pôsobenia v Legii, ale celej kariéry. Nespomínam si, že by som za ostatných desať rokov mal taký zlý vstup do sezóny," uznal Kuciak pre denník Gazeta Wyborcza.

"Najhoršie na tom je, že si to neviem vysvetliť. Niekedy si myslím, že sa na trávniku až príliš zaoberám riešeniami jednotlivých situácií a potom volím nesprávne rozhodnutia. Po zápase s Piastom som bol zdrvený."

"Pohovorím si s naším trénerom brankárov Krzysztofom Dowhaňom, pokúsime sa navodiť zlepšenie. Možno je dobré, že najbližší zápas teraz máme až o dva týždne."

"Bude teda čas popracovať," predznamenal Kuciak a poprel, že by osobná športová kríza v lige súvisela s menšou koncentráciou v porovnaní s EL.

Legia je s 20 bodmi pri bilancii 6-2-3 a skóre 25:13 na druhej priečke v tabuľke. Za vedúcim Górnikom Zabrze zaostáva o bod. Sedemnásteho októbra privíta Lechiu Gdansk. V nedeľu prehrala v Gliwiciach 1:3.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.