Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Ďuricu tešia jasne výhry Lokomotivu na jesennej časti

Ján Ďurica. (Autor: TASR)
SITA|1. aug 2011 o 16:59

Ruskému prvoligovému futbalovému klubu Lokomotiv Moskva vyšiel štart do jesennej časti miestnej najvyššej dlhodobej súťaže.

MOSKVA. Ruskému prvoligovému futbalovému klubu Lokomotiv Moskva vyšiel štart do jesennej časti miestnej najvyššej dlhodobej súťaže, najprv si poradil s Amkarom Perm (4:0) a následne uspel aj v Rostove (3:0). V prvom zápase slovenský reprezentant Ján Ďurica nenastúpil pre kartový trest, v druhom už v základnej zostave Moskovčanov nechýbal.

"Odohral som celých 90 minút, čo ma teší. Stretnutie sa hralo v dosť veľkej horúčave a ihrisko nebolo v úplne ideálnom stave, ale napriek tomu sme duel zvládli a potvrdili víťazstvo z prvého jesenného kola. Mohli sme vyhrať aj vyšším rozdielom, ale nepremenili sme viacero dobrých šancí," povedal 29-ročný rodák z Dunajskej Stredy pre svoju oficiálnu internetovú stránku jandurica.sk.

Stabilný člen slovenského národného A-mužstva napriek pozitívnym výsledkom odmieta prílišnú eufóriu: "Musíme zostať pri zemi. Je to skvelé, že sme takto odštartovali, to bol aj náš cieľ, ale musíme ísť stále od zápasu k zápasu a posúvať sa vyššie v tabuľke, aby sme sa dostali na pohárové priečky." Ďurica sa v nedeľňajšom stretnutí stretol na ihrisku aj so svojím kolegom z reprezentácie Kornelom Salátom. "Prehodili sme zopár slov, ale iba pred stretnutím. Po zápase nebolo Kornelovi určite veľmi do reči, tak som za ním ani nešiel," uzavrel Ján Ďurica.

Súvisiace články