Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Ďurica chválil fanúšikov za rozhovor s hráčmi

(Autor: ilustračné - tasr/ap)
SITA|18. apr 2013 o 11:13

Po troch prehrách a dvoch remízach si fanúšikovia klubu vyžiadali s hráčmi stretnutie.

MOSKVA. Tímu najvyššej ruskej futbalovej súťaže Lokomotiv Moskva, v ktorom pôsobí slovenský reprezentačný stopér Ján Ďurica, sa nedarí v jarnej časti sezóny.

"Železničiari" nevyhrali v lige od 1. decembra minulého roka a v jarnom období zaznamenali tri prehry a dve remízy. Na túto skutočnosť zareagovali fanúšikovia klubu a vyžiadali si s hráčmi stretnutie.

"Išlo o užitočnú komunikáciu," povedal Ján Ďurica pre Sport-Express. "Priaznivci chcú poznať príčiny našej negatívnej série, oni totiž rovnako ako hráči chcú, aby Lokomotiv okupoval celkom iné miesta v tabuľke," uviedol ďalej 31-ročný rodák z Dunajskej Stredy.

Hráči Lokomotivu sa stretli s nespokojnými fanúšikmi napriek tomu, že pri podobnom stretnutí začali priaznivci konkurenčného Dinama Moskva na svojich "obľúbencov" strieľať z paintballových zbraní.

"Vždy záleží na tom, akí ľudia na takéto stretnutia prídu a či majú skutočný záujem o konštruktívnu debatu. Pochopili sme, že fanúšikom, ktorí prišli na náš tréning, skutočne záleží na športových úspechoch. Rozumejú futbalu a verím, že táto návšteva pomohla im aj nám," dodal Ján Ďurica.

Lokomotivu Moskva patrí po 24 kolách s 33 bodmi 10. priečka v tabuľke najvyššej ruskej súťaže. Zverenci Chorváta Slavena Biliča nezvíťazili v šiestich dueloch za sebou.

Ján Ďurica si v úvode apríla pri remíze 1:1 s Terekom Groznyj otvoril tohtosezónny strelecký účet.

Súvisiace články