Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Duda pôsobí v najmladšom tíme. Tréner chce hru stavať okolo neho

Ondrej Duda zažíva v Kolíne vydarené obdobie. (Autor: TASR/DPA)
SITA|16. dec 2020 o 20:37

Ponuka z Kolína bola zaujímavá.

BRATISLAVA. Slovenský futbalový reprezentant Ondrej Duda strelil od svojho septembrového prestupu z Herthy Berlín do 1. FC Kolín nad Rýnom dva góly a stal sa pravidelným členom základnej jedenástky.

Nedávno síce vo víťaznom zápase v Mainzi (1:0) videl červenú kartu, ale inak je so svojím druhým bundesligovým angažmánom spokojný.

A to aj napriek tomu, že Kolínčanom patrí v aktuálnej tabuľke až 15. priečka.

V mužstve je druhý najstarší

O spokojnosti hovorí jeho otec Ondrej Duda st.

„Práve to, že pravidelne hráva, je najväčšie plus," uviedol starší Duda.

Podľa neho v Kolíne nad Rýnom budujú mladé mužstvo a slovenský hráč ofenzívy by mal byť jeden z jeho základných kameňov.

Tréner Kolína Gisdol povedal, že hru mužstva chcú stavať okolo Ondreja. Tá myšlienka sa nám páčila, preto sme prikývli na túto ponuku. Majú najmladšie mužstvo v bundeslige a jeden z najmladších kádrov v histórii klubu. Hrávajú chlapci, ktorí majú 18-19 rokov. Ondro má 26 a v základnej zostave býva druhý najstarší," pridal postreh Duda st.

Potvrdzuje to aj nedávny zápas v Mainzi, keď v základnej jedenástke Kolínčanov bol 26-ročný Duda druhý najstarší po 27-ročnom brankárovi Timovi Hornovi.

Dudov útočný partner Jan Thielmann má iba osemnásť a srbský obranca Sava Čestič 19 rokov.


Hertha sa nevedela vyjadriť

Duda st. sa vyjadril aj k tomu, prečo sa jeho syn rozhodol po štyroch rokoch odísť z Herthy Berlín, resp. poslednú polsezónu strávil na hosťovaní v anglickom tíme Norwich City.

Tréner Herthy Labbadia sa absolútne nevedel vyjadriť k Ondrejovej situácii. Na jednej strane deklarovali, že ho chcú, na druhej strane nevedeli, akým spôsobom chcú hrať. Nebudem klamať, ponuka z Kolína bola pre nás zaujímavá nielen po futbalovej, ale aj po finančnej stránke," dodal Duda st.

Ondrej Duda do Nemecka odišiel v júli 2016 z poľskej Legie Varšava, v ktorej strávil necelé tri sezóny. Do Poľska odchádzal vo februári 2014 po pôsobení v Košiciach.

Za reprezentáciu SR doteraz odohral 42 duelov a zaznamenal v nich 5 gólov. V najvyššej nemeckej súťaži absolvoval 70 zápasov s bilanciou 14 gólov.

Súvisiace články