Druhý najmladší brankár súčasnej NHL s víťazným debutom

Oh My Hockey|24. okt 2021 o 16:11

20-ročný brankár New Jersey Devils Nico Daws si pripísal prvé víťazstvo v jeho prvom zápase. Devils porazili Sabres 2:1 po predĺžení.

"Ako brankár sa dostanete do prvého zápasu, dúfate, že to dopadne dobre, ale myslím, že lepšie ako takto, som si to ani nevedel predstaviť," hovoril po zápase šťastný brankár.

Rodák z Nemecka vychytal 24 striel "šablí" s úspešnosťou zákrokov na úrovni 96% a stal sa treťou hviezdou zápasu. V NHL aktuálne nájdeme jediného mladšieho brankára - Spencera Knighta z Floridy.

Daws sa narodil v Nemecku, ale reprezentuje Kanadu. Sezónu začal v AHL s tímom Utica Comets, ale vzhľadom na zranenie oboch členov brankárskej dvojky Devils, Blackwooda a Berniera, dostal šancu už vo štvrtom zápase sezóny.

Nico odohral v minulej sezóne 10 zápasov v najvyššej nemeckej lige. Vyhral štyri, jedenkrát si udržal čisté konto a úspešnosť zákrokov mal tesne pod 90%. Predtým odchytal tri sezóny v kanadskej juniorke v OHL, kde bol po jednej zo sezón zaradený do All-Star tímu ligy. Dva zápasy odchytal aj na juniorských majstrovstvách sveta.

New Jersey si ho vybrali z 84. miesta v drafte 2020. Za prvý tím zrejme pravidelne hrávať zatiaľ nebude, ale ako záskok poslúžil výborne. Fanúšikovia skandovali "Nico, Nico" a radosť z toho mali aj jeho rodičia, ktorí sa po zápase neubránili slzám. Takto pozorne sledovali zápas z hľadiska:

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: