Šokovala pódiom na Tour, na MS má zlato. Ganna mal úžasný finiš

Belgická cyklistka Lotte Kopecká získala zelený dres na Tour de France 2023.
Belgická cyklistka Lotte Kopecká získala zelený dres na Tour de France 2023. (Autor: TASR/AP)
TASR|6. aug 2023 o 21:10 (aktualizované 6. aug 2023 o 23:15)

V akcii bola aj Alžbeta Bačíková.

GLASGOW. Slovenská dráhová cyklistka Alžbeta Bačíková obsadila 17. miesto vo vylučovacích pretekoch na MS v Glasgowe.

Zo zlata sa tešila rovnako ako minulý rok Belgičanka Lotte Kopecká, striebro získala Francúzka Valentine Fortinová a bronz Jennifer Valentová z USA.

Kopecká pritom len pred týždňom šokovala verejnosť na Tour de France, kde skončila v celkovom poradí na druhom mieste. Nejde pritom o vrchárku, ale o kvalitnú klasikárku s veľmi dobrým špurtom.

Na MS v Glasgowe sa ešte predstaví na dráhe v stíhacích pretekoch, omniu a v posledný deň šampionátu aj na ceste v pretekoch kategórie elite.

V keirine nenašla premožiteľku Ellesse Andrewsová. Reprezentantku Nového Zélandu na stupňoch pre víťazky doplnili Kolumbijčanka Martha Bayonová Pinedaová a Lea Sophie Friedrichová z Nemecka.

Individuálne stíhacie preteky vyhral Talian Filippo Ganna, keď vo finále zdolal Brita Daniela Bighama. V súboji o bronz uspel ďalší Talian Jonathan Milan pred Portugalčanom Ivom Manuelom Alvesom Oliveirom.

Portugalčan Iuri Leitao triumfoval v disciplíne omnium. Striebro získal Francúz Benjamin Thomas, bronz si vyjazdil Japonec Šunsuke Imamura.

Portugalský jazdec viedol už po prvej zo štvorice disciplín, ktorou bol scratch. V tempe zaznamenal opäť najlepší výsledok, v eliminácii obsadil druhú priečku a v záverečnej bodovačke si už ustrážil vedúcu pozíciu.

MS v dráhovej cyklistike 2023

Muži:

individuálna stíhačka: finále: 1. Filippo Ganna 4:01,976 min, 2. Daniel Bigham (V.Brit.) 4:02,030

omnium: 1. Iuri Leitao (Portug.) 188 bodov, 2. Benjamin Thomas (Fr.) 180, 3. Šunsuke Imamura (Jap.) 171

Ženy:

vylučovanie preteky: 1. Lotte Kopecká (Belg.), 2. Valentine Fortinová (Fr.), 3. Jennifer Valentová (USA), ... 17. Alžbeta Bačíková (SR)

keirin: 1. Ellesse Andrewsová (N. Zál.), 2. Martha Bayonová Pinedaová (Kol.), 3. Lea Sophie Friedrichová (Nem.)

Domov»Cyklistika»Šokovala pódiom na Tour, na MS má zlato. Ganna mal úžasný finiš