Lotte Kopecká.
Lotte Kopecká. (Autor: TASR/AP)
TASR|8. aug 2023 o 21:30 (aktualizované 8. aug 2023 o 23:10)

Kopecká triumfovala s náskokom 8 bodov.

GLASGOW. Holandskí reprezentanti Jan-Willem van Schip a Yoeri Havik získali zlaté medaily v disciplíne madison na MS v dráhovej cyklistike v Glasgowe.

Vo vyrovnanom súboji na 200 kôl (50 km) napokon odsunuli na striebornú priečku Britov Olivera Wooda a Marka Stewarta. Bronz si odniesli Novozélanďania Aaron Gate a Campbell Stewart.

Belgičanka Lotte Kopecká triumfovala v bodovacích pretekoch, v ktorých získala 39 bodov. Strieborná Austrálčanka Georgia Bakerová zaostala o osem. Bronz si odniesla Japonka Cujaka Učinová so 14 bodmi.

Holanďan Jeffrey Hoogland zvíťazil v pretekoch na 1 km s pevným štartom. V tejto disciplíne získal tretí titul majstra sveta za sebou.

Na stupňoch medailistov ho doplnili Austrálčania - strieborný Matthew Glaetzer a bronzový Thomas Cornish.

MS v dráhovej cyklistike 2023

Muži - 1 km s pevným štartom: 1. Jeffrey Hoogland (Holandsko) 58,222 s, 2. Matthew Glaetzer (Austrália) 58,526 s, 3. Thomas Cornish (Austrália) 58,822 s

Muži - madison: 1. Holandsko (Jan-Willem van Schip, Yoeri Havik) 37 b, 2. Veľká Británia (Oliver Wood, Mark Stewart) 35 b, 3. Nový Zéland (Aaron Gate, Campbell Stewart) 34 b

Ženy - bodovacie preteky: 1. Lotte Kopecká (Belgicko) 39 b, 2. Georgia Bakerová (Austrália) 31 b, 3. Cujaka Učinová (Japonsko) 14 b