Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Dortmund pripúšta, že by Lewandowski mohol odísť do Bayernu

(Autor: SITA/AP)
SITA|6. feb 2013 o 14:06

Lewandowski má s klubom zmluvu do roku 2014, ale zatiaľ zatiaľ odmieta ju predĺžiť.

BERLÍN. Šéf predstavenstva nemeckého futbalového klubu Borussia Dortmund Hans-Joachim Watzke podráždene zareagoval na otázku o budúcnosti poľského útočníka Roberta Lewandowského, zároveň však nepoprel možnosť jeho odchodu do konkurenčného Bayernu Mníchov v budúcej sezóne.

Dvadsaťštyriročný Lewandowski má v Dortmunde zmluvu platnú do júna 2014 a zatiaľ odmieta predĺžiť spoluprácu so svojím súčasným zamestnávateľom.

Nemecký magazín Der Spiegel už informoval o zámere poľského reprezentanta získať angažmán v tíme lídra nemeckej I. bundesligy.

"Všetko sú to špekulácie, prvotný zdroj tejto správy sa neopieral o žiadne fakty a to ma skutočne rozčúlilo. Už k tejto záležitosti nepoviem nič," povedal šéf predstavenstva vestfálskeho klubu.

"Robert má s nami zmluvu do roku 2014 a my máme záujem o predĺženie jej platnosti," dodal.

Zdroj nemeckého Der Spiegel je údajne osoba s priamym prístupom k vedeniu Bayernu Mníchov. Nemecký denník Bild zasa tvrdí, že Bavori potrebujú na prípadné financovanie prestupu Lewandowského 30 miliónov eur.

Poliak je v Európe "žiadaným tovarom", o jeho služby prejavili záujem aj manchesterské kluby City a United. Rodák z Varšavy strelil v 28 súťažných zápasoch tejto sezóny 18 gólov a na ďalších 11 prihral.

Watzke vyhlásil, že Lewandowski zatiaľ nesúhlasil s ponukou Borussie, no zároveň predpokladá, že jeho odchod do Mníchova by fanúšikovia rivala Bayernu ťažko znášali.

Tí totiž otvorene protestovali aj proti príchodu brankára Manuela Neuera zo Schalke 04 Gelsenkirchen v roku 2011.

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
15:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Fínsko vs. Rusko
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Turecko vs. Wales
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Taliansko vs. Švajčiarsko
Kurzy prináša