Dominique Ducharme sa stáva hlavným trénerom Montrealu Canadiens

Oh My Hockey|14. júl 2021 o 08:27

"Dočasný". To bola nálepka, ktorú si Dominique Ducharme sa lavičke Montrealu Canadiens ako tréner niesol od konca februára, keď na poste hlavného trénera skončil Claude Julien. Ako sa očakávalo, zbavil sa jej. Svojimi výkonmi.

Ducharme totiž doviedol Canadiens až do senzačného finále, kde síce jeho mužstvo nestačilo na favorizovanú Tampu, no napriek tomu zanechalo príjemný dojem. Postaral sa o prekvapenie, fungoval aj jeho trénerský štáb, ktorý bez Ducharmeho na lavičke musel zvládnuť veľa dôležitých play-off zápasov, keďže tréner mal covid.

Generálny manažér Marc Bergevin ho odmenil trojročnou zmluvou, ročný zárobok pravdepodobne činí 1,7 mil. dolárov.

"Dominique dokázal nastaviť svoj systém a presadiť sa ako hlavný tréner vo veľmi neobvyklej sezóne a v náročných okolnostiach. Aj keď sa náš tím musel popasovať s istou mierou nepriazne osudu, preukázal kontrolu nad situáciou, pokojné a vynikajúce vodcovstvo. Toto sú dôležité vlastnosti, ktoré hľadáme u hlavného trénera, ktorý si plne zaslúži príležitosť viesť náš tím a posunúť ho na vyššiu úroveň," vyjadril sa k novinke generálny manažér Marc Bergevin.

48-ročný kouč trénuje v NHL od roku 2018, keď nastúpil do organizácie Canadiens ako asistent. Predtým pôsobil v juniorských súťažiach, najdlhšie v QMJHL.

Ducharme sa ohľadom pokračovania v klube vyjadril, že by rád ďalej spolupracoval s asistentmi Alexom Burrowsom a Lukom Richardsonom. K nim pravdepodobne pribudne nové meno.

Nachádzate sa tu: