Domáci Cancellara vyhral Okolo Švajčiarska, P. Velits skončil 12

TASR|21. jún 2009 o 18:37

Domáci jazdec Fabian Cancellara vyhral po prvý raz v kariére cyklistické preteky Okolo Švajčiarska.

Bern.

Dvadsaťosemročný olympijský víťaz v časovke, ktorý časom 45:59 min triumfoval aj v nedeľnej záverečnej časovke v Berne (38,5 km), odsunul na druhé miesto konečného poradia Nemca Toniho Martina (Columbia). Slovenský pretekár Peter Velits zo stajne Milram skončil v nedeľu s 2:47 min. stratou na 21. mieste a v celkovom hodnotení obsadil veľmi dobrú 12. priečku.

9. etapa - časovka jednotlivcov Bern (38,5 km):

1. Fabian Cancellara (Švajč./Saxo Bank) 45:59 h, 2. Tony Martin (Nem./Columbia) +1:27 min, 3. Thomas Dekker (Hol./Silence - Lotto) +1:42, 4. Markus Burghardt (Nem./Columbia) +1:43, 5. Sylvain Chavanel (Fr./Quick-Step) +1:48, 6. Cameron Meyer (Austr./Garmin) +1:50, 7. Roman Kreuziger (ČR/Liquigas) +2:00, 8. Brian Vandborg (Dán./Liquigas) +2:02, 9. Andreas Klöden (Nem./Astana) +2:14, 10. Thor Hushovd (Nór./Cervelo) rovnaký čas, ... 21. Peter VELITS (SR/Milram) +2:47

Konečné poradie:

1. Fabian Cancellara (Švajč./Saxo Bank) 33:05:51 h, 2. Tony Martin (Nem./Columbia) +2:02 min, 3. Roman Kreuziger (ČR/Liquigas) +2:24, 4. Andreas Klöden (Nem./Astana) +2:50, 5. Vladimir Karpets (Rus./Katuša) +3:18, 6. Damiano Cunego (Tal./Lampre) +3:23, 7. Tadej Valjavec (Slov./AG2R) +3:45, 8. Rein Taaramaee (Est./Cofidis) +4:04, 9. Kim Kirchen (Lux./Columbia) rovnaký čas, 10. Maxime Monfort (Belg./Columbia) +4:08, ... 12. Peter VELITS (SR/Milram) +5:40

Informovala agentúra dpa.

Domov»Cyklistika»Domáci Cancellara vyhral Okolo Švajčiarska, P. Velits skončil 12