Djokovič a Murray obhajujú Federera

Roger Federer. (Autor: SITA/AP)
SITA|4. sep 2013 o 11:06

Andy Murray: Keď pribúdajú prehry, odchádza sebavedomie. To je v tenise normálne a zrejme to postihlo aj Rogera.

NEW YORK. Švajčiarsky tenista Roger Federer ustupuje z pozícií a čelí čoraz väčšej kritike verejnosti.

Po hladkej prehre 0:3 na sety so Španielom Tommym Robredom v osemfinále US Open sa na obranu 17-násobného grandslamového šampióna postavil Novak Djokovič.

"Roger sa v tom zápase nepriblížil k svojej najlepšej hre a ľudia sa pýtajú prečo. Je jasné, že už nemá ten pohyb z čias, keď bol najlepším hráčom na svete. Stále však hrá skvelý tenis a právom patrí medzi päť najlepších tenistov na svete," povedal Djokovič.

Svetová jednotka sa nechce stavať do pozície Federerovho poradcu v tom, ako dlho by mal ešte hrať tenis na vrcholnej úrovni.

"Je to otázka pre neho, ale zrejme ho to stále baví a to je dôležité. Koľko že má rokov? Tridsaťdva? Taký Tommy Haas má tridsaťpäť a priblížil sa k najlepšej svetovej desiatke," povedal 26-ročný Srb.

Aj svetovú trojku Andyho Murrayho prekvapilo, že Federer podľahol Robredovi. Tvrdí, že každý má právo na slabšie obdobie. Možno stačí séria víťazstiev a Federer bude späť medzi najlepšími.

"Veľa hráčov prežíva obdobia, keď sa im práve nedarí. Federer mal po Wimbledone problémy s chrbtom a pár zápasov mu nevyšlo. Keď pribúdajú prehry, odchádza sebavedomie. To je v tenise normálne a zrejme to postihlo aj Rogera," dodal Murray.

Súvisiace články