Debut Jána Ďuricu v nemeckej bundeslige

TASR|16. jan 2010 o 15:40

Šiestym slovenským futbalovým legionárom, ktorý sa predstavil v tejto sezóne v nemeckej Bundelige, sa v sobotu stal Ján Ďurica.

HANNOVER.

Ani slovenský stopér však vo svojej bundesligovej premiére nezabránil prehre Hannoveru 96, ktorý v zápase 18. kola podlahol doma poslednej Herthe Berlín 0:3.

Ďurica, ktorý prišiel na polročné hosťovanie z ruského Lokomotivu Moskva, nastúpil v stopérskej dvojici so Švajčiarom Mariom Eggimannom.

Ani on však nezabránil v prvom polčase dvom gólom hostí v rozpätí troch minút, keď najskôr skóroval Poliak Lukasz Piszczek a druhú gólovú poistku pridal Brazílčan Raffael. Tretí gól hostí, ktorý odsunul Hannover už na 15. miesto v tabuľke (16. Stuttgart a 17. 1. FC Norimberg majú zápas k dobru), zaznamenal Grék Theofanis Gekas.

Gólovým apetítom odštartoval druhú polovicu bundesligovej sezóny krídelník Stanislav Šesták. Slovenský útočník prispel úvodným gólom k výhre Bochumu, ktorý triumfoval na ihrisku Borussie Mönchegladbach 2:1. Rýchlonohý Šesták si už v 12. minúte nabehol na učebnicový pas od Christopha Dabrowského a osamotený dal bez problémov svoj 3. gól v sezóne. Po tejto výhre sa 12. Bochum dotiahol v tabuľke práve na Borussiu Mönchegladbach, na ktorú stráca tri body.

sumáre - 18. kolo:

Hannover 96 - Hertha BSC 0:3 (0:2)

Góly: 30. Piszczek, 33. Raffael, 80. Gekas

/za domácich J. Ďurica celý zápas/

Eintracht Frankfurt - Werder Brémy 1:0 (0:0)

Gól: 57. Russ

Borussia Mönchengladbach - VfL Bochum 1:2 (0:2)

Góly: 80. Bäcker - 12. ŠESTÁK, 36. Dedič.

/za hostí S. Šesták do 90. min a strelil gól/

Hamburger SV - SC Freiburg 2:0 (1:0)

Góly: 7. Jansen, 55. Petrič

Bayer Leverkusen - 1. FSV Mainz 4:2 (3:1)

Góly: 15. Kadlec, 19. Barnetta, 30. Kros, 88. Derdiyok - 8. Hoogland, 67, Bungert