Oktagon 29: Daniel Dittrich knokautom ukázal, že stále patrí na špičku ťažkých váh

(Zdroj: Facebook: Oktagon MMA)

Po troch prehrách sa Dittrich chcel vrátiť na víťaznú vlnu. Proti nemu ale stál neporazený viking.

BRNO. Jediný súboj ťažkých váh priniesol 9. duel podujatia Oktagon 29. Domáce farby hájil Daniel Dittrich, ktorý mal za sebou ťažké skúšky v podobe Mindu, Budaya a Martínka a pomýšľal na návrat na najvyššie priečky.

Jeho súperom bol ale 2-metrový obor Thomas Narmo, ktorý má v civilnom živote zaujímavé povolanie ako forenzný psychológ a pracuje tak s ťažkými zločincami. Na svojom konte mal pred týmto súbojom bilanciu 4-0 a tak je prezývka 'The Last Viking' úplne zaslúžená.

Priebeh zápasu

1. kolo

Narmo už od prvej sekundy začal tlačiť na súpera, ale bol to Dittrich, ktorý zaznamenal pekný low kick. Nór až veľmi odvážne pristupoval k súperovi, čo Daniel potrestal niekoľkými presnými údermi.

Po chvíli sa ale Narmo dostal na telo súperovi a dal mu pocítiť svoje dva metre, keď hodnú chvíľu držal Dittricha pri klietke. Rozhodca ale bojovníkov oddelil a pokračovalo sa tak v strede.

Druhá minúta a dva či tri veľké údery zo strany Dittricha, ktorý je technickejším a presnejším bojovníkom. Narmo na druhej strane ťaží zo svojich fyzických predností. To mu ale nemusí vydržať po celé tri kolá.

Koniec kola patril českému bojovníkovi, ktorý dokázal súpera dostať na chrbát a po tvrdom ground and pounde Narma zachránila siréna.

V prestávke nastala neprehľadná situácia, kedy sa nórsky reprezentant nepostavil do druhého kola a nevedelo sa, či ku koncu došlo kvôli diskvalifikácii za nepovolený úder na zátylok, alebo vzdaním sa súpera. Nakoniec to bola druhá možnosť.

Výsledok: Daniel Dittrich vyhráva na TKO (1. kolo, 5:00)

Slová víťaza: Cítil som, že niečo tam prešlo, ale potom prišla klasika. Chcel som ho proste ubiť. 

Vladimír Bilohuščin
Vladimír Bilohuščin je zakladateľ webu o zmiešaných bojových umeniach SvetMMA, kde pôsobil viac ako 5 rokov na poste šéfredaktora. V marci 2021 prešiel spolu s celou redakciu do Sportnetu, kde sa venuje MMA a ďalším bojovým umeniam. Vo voľnom čase rád hráva volejbal.

Súvisiace články