Nedeľa, 9. mája, 2021Meniny má Roland

Snoop Doggovi nedlhujem nič, hovorí Dana White o dvojmiliónovej stávke

Šéf UFC Dana White. (Zdroj: Zuffa LLC, Autor: TASR)
Daniel Stankovič|20. apr 2021 o 20:28 (aktualizované 20. apr 2021 o 20:29)

Prezident UFC odmieta tvrdenie o tom, že mal uzavrieť vysokú stávku na boxerskú exhibíciu.

LAS VEGAS. Krátko po nedeľnom víťazstve internetovej celebrity Jakea Paula nad Benom Askrenom sa rapper Snoop Dogg začal hlásiť o peniaze zo stávky, ktorú vraj uzavrel pred duelom s prezidentom UFC Danom Whiteom.

Calvin Cordozar Broadus, ako znie civilné meno umelca, sa odvoláva na podcast Hotboxin, kde sa prezident UFC v súvislosti zo súbojom Paul vs. Askren nechal počuť, že by bol ochotný staviť milión dolárov na Youtuberovu prehru.

Hra o všetko

Spolumajiteľ spoločnosti Triller sa Whiteových slov chytil natoľko, aby mu okamžite po celej udalosti cez médiá odkázal, že stávku rád prijíma a aby toho nebolo málo, zvýšil ju na dva milióny.

Nie je jasné, či Dana White dvojmiliónovú ponuku Snoop Dogga prijal, avšak z minulosti je známe to, že mával slabosť pre hazard.

Po tom, čo v hlavnom zápase večera Paul knokautoval Askrena a jasne zvíťazil, sa pozornosť médií obrátila na prezidenta UFC, ktorý ale akúkoľvek stávku s rapperom odmieta: Neviem, čo na to povedať. Vyjasnime si to, nikdy som neuzavrel ilegálnu stávku. Nikdy. Nestavil som sa so Snoopom alebo s niekým iným o dva milióny dolárov.

Hneď po tom podcaste (kde White hovoril o milióne dolárov, pozn. red.) ma kontaktoval Javier Mendez z klubu AKA a hovoril, že niekto zo spoločnosti Triller sa so mnou chce staviť. Povedal, že chcú stávku o dva milióny.“

White následne pokračoval a hovoril o tom, že žiadnu podobnú ilegálnu ponuku neprijal a skritizoval celú udalosť. Vyzdvihol však prácu samotnej spoločnosti a tiež Jakea Paula, vďaka ktorého úsiliu  sa na podujatie predalo podľa prvotných odhadov viac než 1,4 milióna pay-per view vstupov.

Pre porovnanie s atraktivitou turnajov UFC, išlo o vyššie čísla, než aké minulé leto vygeneroval turnaj UFC 251 s dvoma titulovými súbojmi

Je tak pravdepodobné, že najbližší súboj Youtubera pritiahne opäť mnoho pozornosti. Otázkou ostáva, kto bude jeho ďalším súperom v boxerskom ringu.

O slovo sa prihlásil bývalý šampión weltrovej váhy UFC Tyron Woodley, legendárny zápasník BJ Penn alebo tréningový partner Connora McGregora, Dillon Danis.

Daniel Stankovič sa na stránkach Sportnet venuje zmiešaným bojovým umeniam, skúsenosti zbieral písaním pre portál SvetMMA. Jeho srdcovkou sú bojové športy, umenie a hory.

Súvisiace články