Prezident UFC Dana White dostal COVID-19, lieči sa kontroverznou metódou

Prezident UFC Dana White. (Zdroj: MMA Fighting)
SvetMMA|3. dec 2021 o 08:16 (aktualizované 3. dec 2021 o 08:18)

Nasledoval rady známeho komentátora.

LAS VEGAS. Celosvetová pandémia si nevyberá. Ochorenie COVID-19 najnovšie zasiahlo aj najvyššieho predstaviteľa organizácie UFC.

Prezident americkej ligy Dana White prednedávnom informoval o pozitivite na ochorenie COVID-19. So správou sa podelil v relácii The Jimme Rome.

Podľa jeho slov sa koronavírom nakazil spolu s rodinou mimo domova počas minulého týždňa počas oslavy sviatku vďakyvzdania.

„Vrátili sme sa v sobotu a v nedeľu mi už nebolo vôbec dobre, triaška striedala potenie. Čoskoro na to som už stratil čuch, to som už vedel, ktorá bije. Čo najskôr som sa snažil spojiť s Joeom Roganom,“ povedal prezident UFC.

Čo sa týka liečby, White využil rady známej osobnosti zo sveta MMA Joea Rogana, známeho komentátora a komika.

Neschválená liečba

Zaujímavosťou je fakt, že v liečbe koronavírusu využil Dana White doposiaľ oficiálne neschválenú liečbu kontroverzným liekom pre kone ivermektínom.

Podľa americkej federácie na schvaľovanie liečiv totiž nie je ivermektín odporúčanou liečbou v prípade ochorenia COVID-19.

„Joe mi poradil, že sa mám skoro ráno otestovať. Povedal mi, aby som zobral mononukleálne antibiotiká čo najskôr, čo môžem. Tak som aj urobil. Ďalej to bola kúra NAD.

Len čo som vstal v utorok, už dokázal cítiť alkohol. Vrátil sa mi čuch a chuť. Potom som si vzal dávku ivermektínu a dal ďalšiu kúru NAD. Vďaka tomu som sa naozaj nemohol cítiť lepšie. Momentálne cvičím dvakrát denne, zatiaľ čo mám COVID a som v karanténe,“ prezradil.

Hoci by sa mohlo na prvý pohľad zdať, že 52-ročný White patrí do skupiny ľudí odsudzujúcich oficiálne možnosti ochrany proti koronavíru, nie je tomu celkom tak.

Hľadá riešenia

Ako hovorí, je zaočkovanou osobou, avšak odmieta sedieť so založenými rukami.

„Počujte, som zaočkovaný. Nie som ako nejaký šialení antivaxer a konšpirátor, ale Rogan je skvelý. Je to veľmi múdry muž, ktorý hovorí s tými najosvetejšími v našej krajine. Nakoniec, sme slobodná krajina

Nezdá sa mi správne, aby som desať dní doma sedel a čakal. Som osoba, ktorá sa snaží hľadať možnosti a riešenia,“ zakončila dlhoročná hlava UFC.

Joe Rogan je v Spojených štátoch veľmi známou osobnosťou. V jeho podcaste Joe Rogan Experience sa často objavujú zaujímavé osobnosti naprieč celým spektrom kultúry či vedci a odborníci.

V aplikácii Spotify sa Roganova relácia stal v tomto roku najpočúvanejším podcastom. Napriek tomu býva kritikmi často označovaný za šíriteľa dezinformácií ohľadom ochorenia COVID-19.

Súvisiace články