Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Dallas vyradil Modanov dres s číslom číslo 9

S deviatkou už v Dallase hrať nebude nikto. Zostane len Modanova. (Autor: TASR/AP)
TASR|9. mar 2014 o 11:47

Mike Modano hral štyri sezóny v Minnesote a 16 potom po presťahovaní klubu v Dallase.

DALLAS. Dres s číslom 9 si už nikdy neoblečie žiadny hokejista Dallasu Stars. Zámorský klub NHL pred zápasom s Minnesotou Wild vyvesil dres ikony klubu Mikea Modana pod strop arény American Airlines Center a pripravil bývalému vynikajúcemu útočníkovi nádhernú a emotívnu ceremóniu.

Modano bol prvou voľbou Minnesoty North Stars v drafte v roku 1998 a kariéru ukončil ako najlepší strelec aj nahrávač narodený v USA.

Dvadsať rokov v klube

Svoju poslednú sezónu odohral v ročníku 2010/2011 v drese Detroitu Red Wings, predtým pôsobil 20 sezón v organizácii Stars. Prvé štyri sezóny hral v Minnesote a ďalších 16 po presťahovaní klubu v Dallase.

Štyridsaťtriročný Modano bol kľúčovým hráčom Dallasu, ktorý v roku 1999 získal Stanley Cup a na ceremóniu prišli aj jeho bývalí spoluhráči z úspešného tímu na čele s členom Siene slávy NHL brankárom Eddiem Belfourom, či skvelým kanonierom Brettom Hullom, ktorý strelil v pamätnom finále proti Buffalu Sabres víťazný gól a rozhodol o zisku pohára.

"Je to pre mňa obrovská česť," povedal Modano, ktorý sa pri ceremónii len ťažko bránil slzám. Modano stál v strede klziska a za tónov emotívnej hudby sledoval ako sa jeho dres nasvietený bodovým svetlom dvíha pod strop.

Jeho dres je štvrtý pod strechou

Potom sa k nemu pridala aj rodina. "Je ťažko opísať moje pocity, ale znamená to pre mňa veľa. Vždy som k tomuto klubu patril a patrím," dodal Modano, ktorý pôsobí v Stars ako poradca.

Modano je štvrtým hráčom v histórii klubu, ktorého dres vyvesili pod strop a dostal sa tak do spoločnosti Neala Brotena, Billa Goldsworthyho a Billa Mastertona.

V NHL odohral Modano 1419 zápasov v základnej časti, v ktorých strelil 561 gólov a zaznamenal 813 asistencií. V play off nastúpil za 176 duelov, strelil v nich 58 gólov a na 88 asistoval.

Súvisiace články