Svitko skončil v tretej etape na siedmom mieste, triumfoval De Soultrait

Francúz Xavier De Soultrait na Rely Dakar 2019.
Francúz Xavier De Soultrait na Rely Dakar 2019. (Autor: Ricardo Mazalan TASR/AP)
Sportnet|9. jan 2019 o 18:07

Na čelo priebežného poradia sa dostal podľa predbežných výsledkov Quintanilla.

AREQUIPA. Francúz Xavier De Soultrait na Yamahe zvíťazil v stredajšej tretej etape pretekov Rely Dakar v kategórii motocyklov.

Slovenský reprezentant Štefan Svitko na KTM obsadil podľa predbežných výsledkov 7. miesto.

Tesné víťazstvo

Stredajšia etapa viedla z mesta San Juan de Marcona do Arequipy s celkovou dĺžkou 798 km, z toho mal meraný úsek 331 km. De Soultrait ju zvládol za štyri hodiny sedem minút a 47 sekúnd.

Na druhom mieste finišoval Čiľan Pablo Quintanilla na Husqvarne s tesným mankom pätnásť sekúnd, tretí prišiel do cieľa Argentínčan Kevin Benavides na Honde, ktorý zaostal za víťazom o 2:37 minúty.

Svitko mal na siedmom mieste manko desať minút a 50 sekúnd.

Ivanovi Jakešovi sa etapa vôbec nevydarila, keď prišiel do cieľa s obrovskou stratou 2:07:37 hodiny na 76. mieste.

Svitko mal dobré medzičasy

Je to jeho najlepšie umiestnenie na prebiehajúcom ročníku súťaže, v prvých dvoch etapách bol šestnásty a trinásty. V stredu siahal aj na stupne víťazov, na šiestom checkpointe figuroval na 4. mieste, na poslednom pred cieľom bol šiesty.

"Skončil som siedmy, čo je pre mňa super výsledok. Päť-šesť minút som poblúdil, ale nakoniec som rád, že iba toľko. Som zdravý, nespadol som. Vo štvrtok máme maratónsku etapu, dve etapy po sebe, potom deň voľna, na ktorý sa už teším. Nie som unavený, ani dobitý od pádov, takže je to paráda a verím, že sa mi bude naďalej takto dariť," uviedol Svitko pre facebookovú stránku svojho fanklubu.

Na čelo priebežného poradia sa dostal podľa predbežných výsledkov Quintanilla s časom 8:34:28 hodiny, Svitko by sa mal posunúť z 13. na 11. priečku.

Stredajšia etapa sa skončila pohromou pre dovtedajšieho lídra celkového poradia Španiela Joana Barredu Borta na Honde, ktorý zapadol, nedokázal vytiahnuť motorku von a tak musel z pretekov odstúpiť.

Vo štvrtok je na programe 4. etapa. Všetky kategórie odštartujú z Arequipy, no motocykle a štvorkolky čaká trať dlhá 511 km (meraný úsek 405 km) s cieľom v meste Moquegua, automobily a kamióny pôjdu 664 km (meraný úsek 405 km) do Tacny.

Výsledky 3. etapy Rely Dakar (San Juan de Marcona - Arequipa, 798 km, meraný úsek: 331 km):

6.Ton van GenugtenHolandskoIveco+1:16:19
Domov»Ďalšie športy»Motorizmus»Svitko skončil v tretej etape na siedmom mieste, triumfoval De Soultrait