Pod novým trénerom sa im darí. DAC rozhodol dvoma rýchlymi gólmi za sebou

TASR|4. dec 2021 o 17:15 (aktualizované 4. dec 2021 o 19:47)

Fortuna liga - 17. kolo

Dunajská Streda - Pohronie 2:0 (2:0)

Góly: 32. Balič, 35. Hahn

Zostavy a podrobné štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>

DUNAJSKÁ STREDA. Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda zdolali v sobotnom zápase 17. kola Fortuna ligy FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 2:0.

Domáci si už v prvom dejstve vytvorili vďaka Andrijovi Baličovi a Jánosovi Hahnovi dvojgólový náskok, ktorý si v druhom polčase bez väčších problémov ustrážili.

Dunajská Streda je pod vedením trénera Joaa Janeira stopercentná a vyhrala už tretí zápas za sebou, v tabuľke si drží štvrtú priečku. Pohronie utrpelo štvrtú prehru v rade a zostáva na poslednom 12. mieste.

Priebeh zápasu DAC Dunajská Streda - FK Pohronie

I. polčas:

Pohronie sa svojho súpera nezľaklo a od prvej minúty v ofenzíve hrozilo. V 10. min Blahút prešiel po pravej strane, po jeho spätnej prihrávke sa Lásik a potom Ściślak rozhodli páliť, no domáci ich strely zblokovali.

V 16. minúte Veselovský dostal loptu na hranicu šestnástky, pravačkou vystrelil na bránu, ale Slančík bravúrne zakročil. Počas prvej polhodiny sa hralo väčšinou medzi šestnástkami, bez výraznejších šancí.

V 31. minúte sa Badolo dostal do sľubnej streleckej pozície, no z ľavej strany tesne minul bránu. V 32. minúte sa DAC ujal vedenia. Andzouana založil útok na pravej strane, poslal dlhú loptu na Baliča a chorvátsky stredopoliar zakončil presne vedľa Slančíka - 1:0.

O tri minúty neskôr už DAC viedol dvojgólovým rozdielom. Adamec nešťastnou prihrávkou vysunul Hahna, ktorý postupoval sám na bránu, Slančík zbytočným vybehnutím mu situáciu ešte uľahčil a maďarský útočník loptu bez problémov poslal do prázdnej brány - 2:0.

II. polčas:

V druhom polčase sa hráči Pohronia snažili duel zdramatizovať. V 53. minúte po Davisovom centri Ciganik z prvej nastrelil žrď, odrazenú loptu Dimun poslal do siete, ale z ofsajdovej pozície.

V 58. minúte Ściślak z ostrého uhla zahral priamy kop, loptu musel Jedlička vyraziť. V 70. minúte sa DAC dostal do protiútoku, Schäfer postupoval sám na bránu z ľavej strany, ale Slančík výborným vybehnutím zmaril šancu.

V 81. minúte mohol Hahn pridať svoj druhý zásah, no jeho strelu z päťky Slančík bravúrne vyrazil. V 88. minúte Krstovič získal loptu pred bránou Pohronia, prihrávkou našiel Schäfera, ktorý trafil do hlavy Čmovša na bránkovej čiare.

V 90. minúte nebezpečnou strelou pohrozil Mazán, ale tesne minul bránu. Duel zakončila strela Adamca z 25 metrov, ktorú Jedlička bravúrne zneškodnil.

Hlasy po zápase

Joao Janeiro, tréner Dunajskej Stredy: "Pohronie hralo veľmi agresívne, čo je charakteristické pre toto mužstvo. Trvalo 30 minút, kým sme si zvykli. Robili sme veľa technických chýb. Dve-tri minúty rozhodli, boli to situácie, ktoré sme nacvičovali na tréningu. V druhom polčase sme mohli pridať ďalšie dva góly, musíme sa viac sústrediť. Bola to stratégia, že budeme mať priestory na protiútoky. Dokázali sme sa dostávať do šestnástky, ale nevyužili sme ponúknuté situácie."

Pablo Villar, tréner Pohronia: "Hrali sme pekný futbal do 32. minúty. Mali sme šancu aj na gól, potom prišla trojminútovka, keď DAC dal dva góly a tým nás vlastne zabil. Do druhého polčasu sme išli so snahou dať všetko do toho, hrať ofenzívne, vytvárať si šance. Aj sa nám to podarilo, ale nedokázali sme skórovať. V dnešnom zápase bol rozdiel v šestnástke. Domáci v nej boli efektívnejší, dokázali streliť góly. Škoda toho, prišli sme s cieľom získať bod. Nezostáva nám nič iné, len ísť ďalej a tri body získať v ďalšom stretnutí."