Michael Woods

Kanada

Israel-Premier Tech

+ 7 s

MUR DE HUY. Slávnu belgickú klasiku Valónsky šíp vyhral domáci cyklista Dylan Teuns.

Jazdec tímu Bahrain Victorious zdolal vo finiši 86. ročníka španielskeho veterána a rekordného päťnásobného víťaza pretekov Alejandra Valverdeho (Movistar), tretí skončil v stredu Rus Alexandr Vlasov (Bora-Hansgrohe).

Teuns vypálil rybník favoritom, keď mal najviac síl v závere cieľového stúpania na Mur de Huy.

Tridsaťročný jazdec dosiahol svoj zatiaľ najväčší úspech na jednodňových klasikách, v minulosti vyhral dve etapy na Tour de France (2019, 2021).

Spomedzi favoritov na víťazstvo finišoval Francúz Julian Alaphilippe až na štvrtom mieste a opäť tak nedostal svoj tím Quick-Step na pódium.

Slovinca Tadeja Pogačara (UAE) "vyplo" 500 metrov pred páskou a skončil až štrnásty.

Štyridsaťdvaročnému Valverdemu, ktorý sa na valónskej klasike predstavil poslednýkrát, tesne unikol triumf, celkovo slávil deviate pódiové umiestnenie.

Slovensko nemalo v pretekoch zastúpenie.

Domov»Cyklistika»Valónsky šíp vyhral domáci cyklista, tesne zdolal legendu pretekov