Tadej Pogačar.
Tadej Pogačar. (Autor: X Volta a Catalunya)
TASR|23. mar 2024 o 17:47

Jazdec UAE Team Emirates triumfoval na 154,3 km dlhej kopcovitej trati z Bergy do Queraltu po dlhom sólovom úniku.

+ 2:16 m

QUERALT. Slovinský cyklista Tadej Pogačar vyhral 6. etapu pretekov Okolo Katalánska a upevnil si post lídra celkového poradia.

Jazdec SAE Team Emirates triumfoval na 154,3 km dlhej kopcovitej trati z Bergy do Queraltu po dlhom sólovom úniku.

Pogačar zvíťazil s náskokom 67 sekúnd pred Kolumbijčanom Egonom Bernalom z Ineosu Grenadiers.

Tretí skončil Španiel Mikel Landa z tímu Soudal-Quick-Step. Slovinec má pred záverečnou nedeľňajšou etapou v uliciach Barcelony k dobru 3:31 min pred Landom.

Domov»Cyklistika»Pogačar všetkým vypálil zrak. S vyše minútovým náskokom si udržal na čele náskok